faber-mandel
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Urijah Faber nie przestaje oskarżać innych zawodników o doping. Jakiś czas temu zasugerował, że jego były podopieczny T.J. Dillashaw mógł brać sterydy, a teraz lider Team Alpha Male daje do zrozumienia, że również Dominick Cruz był na dopingu zanim USADA zaczęło przejmować kontrolę nad testami zawodników UFC. Oto co Faber miał do powiedzenia na łamach MMAFighting o swym przyszłym rywalu:

Powiem wam co się stało. Widziałem drastyczną zmianę jego fizjologii od czasu jaki minął gdy z nim walczyłem po raz pierwszy do starcia z Kennethem Aimesem, wtedy gdy zrobił sobie cały rok przerwy i wrócił mocno wycięty. Wyglądał fizycznie całkiem nieźle dwa lata temu kiedy powrócił po długiej przerwie. Potem nagle wrócił z obwisłymi piersiami i tłuszczem na plecach. Mam na myśli to, że nie ma tu tajemnicy co tam się święciło – i ja wiem, że on to wie.

Podobną zmianę w budowie ciała Faber zaobserwował też u Dillashawa, choć nigdy bezpośrednio nie oskarżył byłego przyjaciela o używanie sterydów, to dał jasno do zrozumienia, że tak uważa. Teraz insynuuje, że będzie miał przewagę w starciu z Cruzem z racji o wiele bardziej kompleksowych testów antydopingowych organizowanych przez USADA.

Prawda jest taka, że ja wyglądałem tak samo od kiedy skończyłem 13 lat. Kontynuowałem życie sportowca. Kontynuowałem zdrowy tryb życia. Jednak ze strony Cruza coś jest podejrzanego i on wie, że ja wiem, iż to wielka przewaga dla mnie w tym boju. Zostawię to w tym miejscu i pozwolę USADA wykonywać swoją pracę.

Cruz oraz Dillashaw nigdy nie zostali złapani na stosowaniu dopingu, zatem insynuacje Fabera są tylko jak na razie jego domysłami i niczym innym. Według lidera Team Alpha Male, 4 lipca – właśnie z racji testów USADA – będzie walczył z gorszą wersją rywala, którego pokonał już dwa razy.

Oddam mu szacunek ponieważ jest silny psychicznie i ma świetną technikę, wiecie, oddam mu szacunek za to co stara się osiągnąć, ale prawda jest taka, że fizycznie jest cieniem tego kim był dawniej. Mimo wszystko nadal będzie to bardzo ciężka walka. Mistrz świata pozostaje mistrzem świata i to siedzi w psychice – ale to mi sprzyjają okoliczności.

Po pokonaniu Dominicka, Urijah chciałby zawalczyć jeszcze z Conorem McGregorem, a później kto wie, może nawet ze swym byłym uczniem i przyjacielem T.J. Dillashawem.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

43 KOMENTARZE

 1. Niech powie wprost "wszyscy, niedawni mistrzowie włacznie z Barao byli na dopingu" tylko on jedyny sprawiedliwy, dlatego w walce o pas zbierał lanie

 2. Ale mnie już denerwuje ta kwestia dopingu. Ktoś chce komuś dojebać, używa "on był na dopingu, on bierze sterydy". Każdy każdemu to wytyka, każdy na około gada, część się przyznaje lub legendy mówią, że wszyscy biorą. Ale nie, dany zawodnik i tak będzie truł "wszyscy biorą, tylko ja nie biorę". Widząc takie nagłówki już w nie nie wchodzę.

 3. Cloud

  Prawda jest taka, że ja wyglądałem tak samo od kiedy skończyłem 13 lat.

  No to spoko, że strzykawa nie wyjmowana z dupy od tylu lat.

 4. Ja pierdziele, niektórzy powinni zostawić gadanie Chaelom, Conorom czy Diazom, bo ich trasz tok jest tak słaby jak piwo bezalkoholowe.
  Od ostatniej konfy Faber się tylko pogrąża. Abstrahując od tego czy ma, czy też nie ma racji.

 5. Prawde mówi! Nie zmienił się i fizycznie i  mentalnie od 13 roku życia DC

 6. Maść na ból dupy nie jest na liście środków dopingujących, więc proponuje Faberowi skorzystać. Wogóle co to za akcja, tak kogoś oskarżać bez dowodów (wiem, że wszyscy biorą ale robienie czarnego PR ludziom bo są lepszymi fighterami to gówniane zachowanie) Mam nadzieje, że zostanie ośmieszony przez Cruza (co prawdopodobnie się stanie).

 7. Chyba Faber nieco bierze przykład ze swojego koleżki Conora… albo to efekt długiej kariery. Sam nie wiem :arch:

 8. Nie lubię tego gadania o koksie od Fabera, Bispinga, Kennedy'ego. Przecież przed usada nie wiem kto nie stosował dopingu (może jacyś nieliczni fighterzy co nie byli w temacie albo po prostu nie chcieli). Widać jak na dłoni praktycznie każdego, że wygląda gorzej. Dziwne, że Cruz po 3 rocznej przerwie do walki z Mizugakim wyglądał o niebo lepiej niż po 1.5 rocznej przerwie w walce z TJ-em. Każdy to widzi, ale po co o tym gadać nadmiernie przy każdej okazji?

 9. Z każdym kolejnym tego typu wywodem życzę wygranej jego rywalowi. Problem w tym, że to może jedynie jeszcze bardziej nakręcić paplaninę o koksie… :wall:

 10. Tak kurwa wszyscy sa tylko on nie:facepalm:Jak Faber mnie ostatnio wkurwia to poezja.Chyba chłop ma już ból dupy ze nie może zostać mistrzem i oczernia po mału wszystkich do okoła

 11. Elegancko sie ośmieszył:) Za wczasu struga wymówkę bo wie, że Domino mu wyklepie maske jak dziecku.

 12. Ciekawe czy wie, że brat mojego najlepszego kumpla(Patryk – nie znacie), miał ziomka w klasie, który brał ruską metę w liceum.

 13. Laikike1

  Ciekawe czy wie, że brat mojego najlepszego kumpla(Patryk – nie znacie), miał ziomka w klasie, który brał ruską metę w liceum.

  Tak

 14. Laikike1

  Ciekawe czy wie, że brat mojego najlepszego kumpla(Patryk – nie znacie), miał ziomka w klasie, który brał ruską metę w liceum.

  Tak

 15. ''Prawda jest taka, że ja wyglądałem tak samo od kiedy skończyłem 13 lat.''No kurwa, lubię Fabera, ale teraz to sam się dojechał… 37 letni 13 latek DC

 16. Mam nadzieję, że Cruz wzbije się na wyżyny i skończy przed czasem tego "bólodupca". Barao "model" już pokazał jak to powinno wyglądać.
  No, ale pewnie ten będzie robił te swoje uniki z Ameryki.

 17. Mam nadzieję, że Cruz wzbije się na wyżyny i skończy przed czasem tego "bólodupca". Barao "model" już pokazał jak to powinno wyglądać.
  No, ale pewnie ten będzie robił te swoje uniki z Ameryki.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.