Kolejna walka Greg`a Hardy`ego w organizacji UFC przebiegła w kontrowersyjnych okolicznościach.

W trakcie wczorajszego zwycięskiego początkowo starcia z Benem Sosoli podczas gali UFC on ESPN 6 w Bostonie, Hardy w przerwie pomiędzy rundami potrzebował pomocy inhalatora którego nie mógł legalnie używać oktagonie.

Na poniższym filmie widać jak mocno zdyszany Hardy, rozmawia w przerwie przed trzecią rundą walki z przedstawicielem komisji sportowej prosząc o zgodę na używanie inhalatora. Osobie z narożnika która kwestionowała jego użycie, powiedział żeby się tym nie przejmowała a przedstawicielowi komisji, że jest to dozwolone przez USADA:

Już w trakcie przerwy między rundami, komentatorzy ESPN w tym byli mistrzowie UFC Daniel Cormier i Dominick Cruz wyraźnie twierdzili, że za użycie inhalatora będzie grozić zawodnikowi dyskwalifikacja, co potwierdził po chwili Marc Ratner mówiąc na antenie „było to kompletnie nielegalne zagranie”.

W trzeciej rundzie walki Hardy dokończył dzieła i zwyciężył przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28) na kartach sędziowskich. Wynik został jednak bardzo szybko zmieniony przez komisję sportową w stanie Massachusetts na walkę nieodbytą z powodu użycia inhalatora i naruszenia zasad organizacji UFC przez Hardy’ego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.