Taisumov.Tukhugov.Chechen.UFC

Nadzieja czeczeńskiego MMA, występujący w UFC i jak na razie niepokonany w najlepszym oktagonie świata, 24-letni groźnianin Zubaira Tukhugov (MMA 17-3, UFC 2-0) na kilka dni przed pojedynkiem na szczycie dywizji piórkowej pomiędzy Chadem Mendesem (MMA 17-2, UFC 8-2, 2. w Rankingu MMARocks.pl) i Conorem McGregorem (MMA 17-2, UFC 5-0, 4. w Rankingu MMARocks.pl), pozwolił sobie na łamach rosyjskiego profilu UFC Russia na garść krytyki w kierunku pyszałkowatego, ale medialnego Irlandczyka.

Styl walki i niewyparzony język Conora McGregora zaskarbiły mu sympatię amerykańskich promotorów, sławę w najlepszej organizacji MMA oraz tyle samo kibiców, co wrogów. Utalentowany czeczeński piórkowy Zubaira Tukhugov ostro skrytykował postawę Irlandczyka. Podopieczny Rogera Huerty wytłumaczył, że na Kaukazie tego typu zachowania podgrzewające atmosferę przed walką nie są mile widziane, a zawodnik z Zielonej Wyspy spotkałby się z ogromną dezaprobatą.

Co do trashtalku – wylewanie na przeciwnika brudu, poniżanie rywala – u nas na Kaukazie takie gierki nie są mile widziane. Po prostu w takim duchu jesteśmy wychowani i wierzę, że to nie jest żaden problem, a normalna cecha (przyp. red. w kontekście wypowiedzi menedżera rosyjkich zawodników w USA – Rizvana Magomedova, który stwierdził, że jednym z problemów zawodników pochodzących z Kaukazu jest brak umiejętności prowadzenia trashtalkingu).

(…) Gdyby Conor McGregor pochodził z Kaukazu, byłby tam znienawidzony. Nikt by mu nie kibicował i nie szanował. Tak, on dostał walkę o pas, ale za jaką cenę? Jego dzieci, rodzice będą patrzeć na niego. Sądzę, że po to nie po męsku, tak się zachowywać.

Ciekawego materiału nie omieszkał podchwycić także nasz kolega po fachu z portalu BloodyElbow.com, specjalizujący się we wschodnim rynku MMA – Karim Zidan. Jak słusznie zauważył Karim, jakoś dziwnym trafem kwestia trashtalku nie była poruszana wcześniej przez Zubairę Tukhugova. A chodzi konkretnie o sytujację, gdy na forum publicznym czołowy lekki, Dagestańczyk Khabib Nurmagomedov nie przebierał w słowach pod adresem byłego mistrza UFC, Anthony’ego Pettisa.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.