Leon Edwards zapowiada, że chciałby zdobyć drugi mistrzowski tytuł. Islam Makhachev również myśli o drugim pasie. Paul Felder jest natomiast zdania, że panowie najpierw powinni dążyć do tego, aby zdominować swoje kategorię wagową.

Leon Edwards, mistrz UFC wagi półśredniej, chciałby zdobyć pas drugiej kategorii wagowej. Anglik marzy o tym, aby zawalczyć o drugi tytuł i wrócić do kategorii półśredniej. W rozmowie dla UFC Edwards stwierdził:

Czemu nie dążyć do wielkości? Przez całą karierę we mnie wątpiono, a ja przezwyciężyłem trudności i zostałem mistrzem wagi półśredniej. Wygrałem dwanaście walk z rzędu. To jest jedna z najdłuższych serii zwycięstw w naszej kategorii. Czemu więc nie iść jeszcze wyżej? Zrobiłem to w wadze półśredniej i z chęcią podejmę wyzwanie w kategorii średniej, a potem wrócę do swojej wagi, aby tam dalej panować.

Islam Makhachev, mistrz UFC wagi lekkiej, też myśli o tym, aby spróbować swoich sił w wyższej kategorii wagowej i powalczyć o drugi tytuł.

Takie podejście do sprawy aktualnych czempionów nie podoba się Paulowi Felderowi, byłemu zawodnikowi UFC, który w audycji Round-Up powiedział:

Leon mówi o tym, że Muhammad nie powinien dostać walki o pas, a mówi też, że chce pobić rekord Georgesa St-Pierre’a. Przecież Muhammad jest pretendent numer jeden. Potem słyszymy, że Islam chce walczyć o pas wagi półśredniej. Chłopaki, zostańcie w swoich cholernych kategoriach wagowych i panujcie tam. Czy nie możemy liczy na to, że mistrzowie będą najpierw dominować u siebie, a dopiero potem będą myśleć o kolejnym pasie? Kiedyś nie było tego, co teraz się wyprawia. Teraz każdy chce być podwójnym mistrzem.

Leon Edwards ostatni raz walczył podczas gali UFC 296. 16 grudnia w Las Vegas pokonał Colby’ego Covingtona i po raz drugi obronił tytuł swojej kategorii wagowej. Anglik od roku 2016 pozostaje niepokonany. W tym czasie wygrał dwanaście walk, a jedno starcie zakończyło się jako nierozstrzygnięte.

Islam Makhachev jest na fali trzynastu wygranych z rzędu. W całej karierze przegrał tylko raz, a 24 razy wychodził z klatki jako tryumfator.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,975 komentarzy 3,038 polubień

Leon Edwards zapowiada, że chciałby zdobyć drugi mistrzowski tytuł. Islam Makhachev również myśli o drugim pasie. Paul Felder jest natomiast zdania, że panowie najpierw powinni dążyć do tego, aby zdominować swoje kategorię wagową. Leon Edwards, mistrz UFC wagi półśredniej, chciałby zdobyć pas drugiej kategorii wagowej. Anglik marzy o tym, aby zawalczyć o drugi tytuł i […]

Odpowiedz polub

click to expand...