Po trzech tygodniach od ostatniej aktualizacji Rankingu PL prezentujemy zmiany, które nastąpiły po sierpniowej gali FEN 18: Summer Edition oraz międzynarodowych starciach kilku zawodników. Oprócz awansów i spadków w nowej odsłonie rankingu mamy jeden powrót oraz dwa debiuty.

W kategorii ciężkiej tylko jedna zmiana. #8 Szymon Bajor awansuje jedną pozycję po zwycięstwie z Alexandrem Stolyarovem w trzeciej rundzie podczas rosyjskiej gali S-70. Zawodnik Spartakus Rzeszów w związku z wygraną, zepchnął o jedno „oczko” #9 Mariusza Pudzianowskiego, który kolejną walkę stoczy podczas KSW 40 w Irlandii.

Swoją pozycję jako wicelidera zestawienia umocnił po ostatnim zwycięstwie #2 Marcin Prachnio. Do rankingu dywizji półciężkiej powraca #8 Michał Fijałka, który znajduje się pod takimi zawodnikami, jak Marcin Wójcik, Michał Oleksiejczuk czy Przemysław Mysiala. Zwycięstwo z #10 Marcinem Łazarzem dało „Sztandze” ósmą pozycję w zestawieniu. „Bane” spada o jedną pozycję, podobnie jak #9 Adam Kowalski, którego wyprzedził Fijałka, a także #11 Michał Pasternak, który 5 sierpnia przegrał decyzją sędziów z Leandrem Ataidesem. W ostatnich czterech pojedynkach Pasternak odniósł tylko jedno zwycięstwo. Awans o trzy pozycje odnotował rozpędzony #12 Michał Bobrowski, dla którego pokonanie w Czechach Ilję Skondrica to już szóste zwycięstwo w karierze. Młody reprezentant Szkoły Walki Drwala wyprzedził więc takich zawodników, jak #13 Łukasz Jurkowski, #14 Łukasz Klinger oraz #15 Marcin Zontek, którzy w związku z awansem „Bobra” i powrotem „Sztangi” spadają o dwa „oczka”. Ze względu na brak aktywności z rankingu wypadł Mikołaj Różański.

Mocny debiut w dywizji średniej odniósł #6 Andrzej Grzebyk, który podczas gali FEN 18: Summer Edition pokonał #12 Marcina Naruszczkę, dla którego kolejka porażka z rzędu oznacza spadek o sześć pozycji w dół. W związku z debiutem Grzebyka, o jedną pozycję spadają kolejno #13 Cezary Kęsik, #14 Maciej Różański oraz #15 Piotr Wawrzyniak, a z zestawienia wypada Maciej Browarski.

W kategorii półśredniej tylko jedna zmiana. Aktywny w ostatnich miesiącach #10 Daniel Skibiński awansuje o jedną pozycję, spychając tym samym o jedno „oczko” #11 Adama Lewandowskiego. „Skiba” podczas sierpniowej gali Babilon MMA pokonał drugiej rundzie Łukasza Szczerka.

Awans o dwie pozycje w dywizji lekkiej odnotował #7 Mateusz Rębecki, który 12 sierpnia pokonał Dmitriya Golbaeva odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo pod szyldem organizacji FEN, przybliżając się tym samym do walki o pas. „Chińczyk” wyprzedził #8 Łukasza Sajewskiego oraz #9 Gracjana Szadzińskiego, który podczas Babilon MMA pokonał przed czasem Leonida Smirnova. Ranking opuścił zmieniający kategorię Igor Michaliszyn, która na FEN 18 w dywizji półśredniej pokonał Tomasza Romanowskiego. Powoduje to awans o jedną pozycję #11 Alana Langera, #12 Piotra Niedzielskiego, #13 Mateusza Głąba oraz #14 Rafała Rynkowskiego oraz debiut w zestawieniu kategorii do 70 kilogramów #15 Macieja Kazieczki.

Zmiany na szczycie dywizji piórkowej. #4 Kamil Łebkowski spada o dwie pozycje po drugiej przegranej w ostatnich trzech starciach. „Bomba” decyzją sędziów przegrał z Dagirem Imavovem. Na jego spadku korzysta #2 Artur Sowiński, który wchodzi jeden stopień wyżej na podium oraz #3 Roman Szymański, który debiutuje w zestawieniu trzech najlepszych zawodników kategorii piórkowej w Polsce. Awans w kategorii do 66 kilogramów odnotował #10 Bartłomiej Kopera, który na FEN 18 pokonał #13 Aleksandra Georgasa. „Małpa” wyprzedza tym samym #11 Łukasza Rajewskiego oraz #12 Kacpra Formelę, którzy zmieniają swoje pozycje o jedną w dół.

1 KOMENTARZ

  1. Świetna robota @Jakub Madej. Mam nadzieję, że utrzymasz częstotliwość aktualizacji i tych krótkich notek i że nie pojawi się żadne zniechęcenie. Tak trzymaj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.