rose_namajunas

Jak donosi dziennikarz Ariel Helwani, do UFC on FOX 19 dodane zostało starcie Tecii Torres z Rose Namajunas. Nie jest to jeszcze starcie oficjalnie ogłoszone przez UFC, ale Ariel powołuje się na liczne źródła bliskie organizacji.

Starcie to będzie prawdopodobnie eliminatorem do tytułu wagi słomkowej. Tecia już raz podejmowała Rose w 2013 roku, jeszcze za czasów Invicty. Zwyciężyła wtedy jednogłośną decyzją sędziowską. Choć TUF-a nie udało się Tecii zawojować, to już w samym UFC święci sukcesy. Od czasu zakontraktowania z największą na świecie organizacją MMA, zwyciężyła kolejno z Angelą Maganą, Angelą Hill, a ostatnio z Jocelyn Jones-Lybarger. W przypadku zwycięstwa z Rose, miałaby aż cztery zwycięstwa z rzędu, co w tej dywizji kwalifikuje już do walki o pas.

Rose Namajunas w ostatnim boju rozprawiła się z mocno promowaną Paige VanZant. Wcześniej udało jej się rozprawić z Angelą Hill. Potencjalna wygrana z Torres, również zagwarantowałaby Rose miano pretendenta.

Rewanż tych dwóch zawodniczek planowany jest na UFC on FOX 19, które odbędzie się 16 kwietnia.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

21 KOMENTARZE

 1. Cloud

  Pewnie Michelle Waterson czy Joanne Calderwood

  nie najgorsze zestawienia w sumie, tylko żeby ją wrzucili w tym kwietniu. Byłyby 3 ciekawe zestawienia w tej wadze, plus walka o pas. Ciekawa dywizja nawet:)

 2. Szady

  Tecia Torres ma krzywe nogi jak Roberto Carlos. Może nawet bardziej.

  Paczcie go, specjalista od prostych nóg się znalazł!

 3. Szkoda, zabrali przeciwniczkę Karolinie, an wygranej z taką Rose, zyskała by naprawdę najwięcej, myślę, że mogła by po takiej walce dostać TSa, a jak wygra z Calderwood, to będzie musiała przed walką z Joanną wygrać jeszcze jedną walką, Calderwood straciła bardzo dużo swojego wizerunku przegrywając w Krakowie z Moroz.

 4. Dobre zestawienie które z pewnością zainteresuje wielu fanów UFC czego nie można by powiedzieć gdyby jedną z nich zestawić z Kowalkiewicz.

 5. avalon

  Szkoda, zabrali przeciwniczkę Karolinie, an wygranej z taką Rose, zyskała by naprawdę najwięcej, myślę, że mogła by po takiej walce dostać TSa, a jak wygra z Calderwood, to będzie musiała przed walką z Joanną wygrać jeszcze jedną walką, Calderwood straciła bardzo dużo swojego wizerunku przegrywając w Krakowie z Moroz.

  Rose zjadlaby Karole.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.