Khabib Nurmagomedov postanowił uhonorować po gali UFC 254 swojego trenera i mentora. Mistrz kategorii lekkiej UFC na swoim profilu na Instagramie po ostatniej walce w karierze napisał kilka słów na temat swojego zmarłego ojca, Abdulmanapa Nurmagomedova, który prowadził go przez całą przygodę w MMA.

Kiedy Allah jest z tobą, nikt nie może cię złamać – nikt. Dziękuję ci tato za wszystko, nauczyłeś mnie wszystkiego co wiem, niech Allah da ci największy raj.

Po gali UFC 254 Khabib przyznał, że obiecał swojej mamie, że nie będzie więcej walczył w klatce MMA bez swojego ojca. Nurmagomedov zakończył swoją karierę zawodnika MMA jako niepokonany mistrz kategorii lekkiej największej organizacji MMA na świecie. Na UFC 254 zdobył 29. wygraną w karierze poddając w 2. rundzie Justina Gaethje. Cały świat MMA doskonale wiedział jak mocna relacja łączy Khabiba z jego tatą. Wszyscy zawodnicy, którzy przygotowywali się do walk wraz z Nurmagomedovem traktowali Abdulmanapa jako lidera. Teraz prawdopodobnie to Khabib przejmie rolę swojego ojca i to on będzie dbał o rozwój MMA w jego kraju.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.