Doskonale znany polskiej publiczności Dricus Du Plessis już w najbliższy weekend po raz kolejny wejdzie do oktagonu największej organizacji MMA na świecie i podejmie się poważnego sportowego wyzwania w osobie doświadczonego Brada Tavaresa. Reprezentant Republiki Południowej Afryki wydaje się być w świetnej dyspozycji fizycznej przed UFC 276.

28–letni zawodnik na początku bieżącego tygodnia udostępnił za pośrednictwem mediów społecznościowych zdjęcie, na którym prezentuje swoją sylwetkę na kilka dni przed samą walką.

Dla Du Plessisa (MMA 16-2) będzie to szansa na wejście do czołowej piętnastki kategorii średniej. Były mistrz KSW związał się z UFC ponad półtora roku temu i dotychczas pod szyldem amerykańskiego giganta wystąpił dwa razy. W debiucie błyskawicznie znokautował doświadczonego Markusa Pereza. Ostatni batalię stoczył blisko dwanaście miesięcy temu, kiedy to rozprawił się przed czasem z Trevinem Gilesem. Popularny „Stillknocks” może mówić o pechu, ponieważ miał wrócić do startów znacznie szybciej, aczkolwiek zawsze coś stawało na przeszkodzie. Wypadło kilka zaplanowanych zestawień z jego udziałem – między innymi w kwietniu miał w zastępstwie podjąć rękawicę z Kelvinem Gastelumem, lecz finalnie nie doszło do ich konfrontacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.