Tom Aspinall, nowy tymczasowy mistrz wagi ciężkiej UFC, jeszcze nie wiem kiedy będzie ponownie walczył. Michael Bisping jest zdania, że Anglik nie powinien czekać na starcie o pełnoprawny tytuł z Jonem Jonesem, tylko powinien bronić pasa tymczasowego.

11 listopada w Nowym Jorku Aspinall pokonał Pavlovich i zdobył tymczasowy tytuł wagi ciężkiej. Zanim będę mógł zawalczyć o pełnoprawny pas, organizacja UFC chce przygotować walkę Jona Jonesa, mistrza wagi ciężkiej, ze Stipe Miocicem. Na to starcie będzie jednak trzeba poczekać około roku, bo Jon Jones jest kontuzjowany. Michael Bisping nie wyobraża sobie, że organizacja UFC nie da w tym czasie jakiejś walki Tomowi Aspinallowi, o czym powiedział w nagraniu zamieszczonym na swoim kanale w serwisie YouTube.

Nie wyobrażam sobie, że każą teraz Tomowi siedzieć na tyłku przez np. następne 18 miesięcy. Moim zdaniem dadzą mu walkę i on będzie bronił pasa tymczasowego, co sprawi, że będzie można zbudować lepszą historię. Im więcej razy on obroni pas tymczasowy, tym bardziej ludzie będą uważali go za pełnoprawnego mistrza. To można natomiast wzbudzić potencjały rywalizacji z Jonem Jonesem.

Sam Aspinall nawołuje o walkę ze Stipe Miocicem. Mówi też otwarcie o tym, że czekając na pojedynek w UFC może spróbować swoich sił w boksie.

Tom Aspinall bije się dla UFC od roku 2020. Anglik szedł przez amerykański oktagon jak burza i szybko wygrał pięć walk z rzędu. W lipcu roku 2022 starł się z Curtisem Blaydesem, ale walka zakończył się przez kontuzję nogi Aspinalla. Po rekonwalescencji Tom zmierzył się z Marcinem Tyburą i szybko posłał go na deski, a w ostatnim starciu zdobył tymczasowy tytuł. Przed wejściem do amerykańskiej organizacji Aspinall walczył dla Cage Warriors.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,920 komentarzy 2,965 polubień

Tom Aspinall, nowy tymczasowy mistrz wagi ciężkiej UFC, jeszcze nie wiem kiedy będzie ponownie walczył. Michael Bisping jest zdania, że Anglik nie powinien czekać na starcie o pełnoprawny tytuł z Jonem Jonesem, tylko powinien bronić pasa tymczasowego. 11 listopada w Nowym Jorku Aspinall pokonał Pavlovich i zdobył tymczasowy tytuł wagi ciężkiej. Zanim będę mógł zawalczyć […]

Odpowiedz polub

click to expand...