Już w lutym dojdzie do pięściarskiej konfrontacji Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Trener Zbigniew Raubo nie ma żadnych wątpliwości, że w tym starciu to Adamek będzie górą.

24 lutego podczas gali XTB KSW Epic Mamed Khalidov zmierzy się w pięściarskim starciu z Tomaszem Adamkiem. Przed zbliżającym się starciem pięściarski trener Zbigniew Raubo przedstawił na nie swoje spojrzenie. W rozmowie z Andrzejem Kostyrą dla Super Expressu stwierdził:

To byli prawdziwi wojownicy dziesięć lat temu. Jeden wielki, drugi wielki. Dzisiaj to już jest słabsza wersja Tomka i słabsza wersja Mameda. Mamed, z tego co wiem, bardziej dusił, a nie nokautował, a Adamek nokautował, a nie dusił. Nie pozwalają łapać Mamedowi Adamka, a jak Tomka nie udusi, to przegra. To jest tak, jakby Mamedowi jedną rękę obcięli. Tomek był wielki mistrzem. Nikomu nic nie musi udowadniać. Ale ta walka, ten pojedynek, ta szopka, będzie nierówna.

Trener Raubo otwarcie powiedział o tym, że Tomasz Adamek wygra zbliżający się pojedynek i dodał:

Jeżeli by to było na zasadach MMA, to Mamed by krawat związał z Tomka, ale boksersko Mamed jest ogórkiem przy Tomku Adamku. To jest dwóch świetnych, rewelacyjnych zawodników w swoich dziedzinach, ale jak jeden przychodzi do drugiej, to już jest na straconej pozycji.

Mamed jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed ostatni raz walczył na gali XTB KSW Colosseum 2 i pokonał Scotta Askhama.

Tomasz Adamek w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Adamek ma też za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę amatorską.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,984 komentarzy 3,057 polubień

Już w lutym dojdzie do pięściarskiej konfrontacji Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Trener Zbigniew Raubo nie ma żadnych wątpliwości, że w tym starciu to Adamek będzie górą. 24 lutego podczas gali XTB KSW Epic Mamed Khalidov zmierzy się w pięściarskim starciu z Tomaszem Adamkiem. Przed zbliżającym się starciem pięściarski trener Zbigniew Raubo przedstawił na nie swoje spojrzenie. W […]

Odpowiedz polub

click to expand...