Z sobotniej karty gali UFC 250 usunięto wczoraj walkę Iana Heinischa z Geraldem Meerschaertem po tym gdy osoba z narożnika Heinischa uzyskała dodatni wynik badania na COVID-19. Jak się jednak okazało przy drugim badaniu, był to wynik fałszywie dodatni dzięki czemu walka w oryginalnej postaci powróciła dziś rano na kartę UFC 250.

W czwartek popołudniu organizacja UFC zdecydowała się na wycofanie z karty walki Iana Heinischa przeciwko Geraldowi Meerschaertowi. Powodem odwołania starcia był pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z trenerów mających stać podczas walki w narożniku Heinischa. Dziś przeprowadzono kolejny test i najwyraźniej wynik wrócił negatywny ponieważ zawodnik został dopuszczony do udziału w gali. Tym samym starcie Heinisch vs. Meerschaert powróciło na kartę wstępną gali UFC 250 która odbędzie się jutro w nocy.

Organizacja UFC była gotowa na taką sytuację ponieważ błyskawicznie zorganizowała zastępstwo dla Meerschaerta. W miejsce wycofanego Iana Heinischa miał wejść nowy zawodnik organizacji, Anthony Ivy. Na szczęście nie było to konieczne a debiut Ivy`ego w UFC przesunie się tym samym w czasie.

Od momentu pierwszej majowej gali kiedy organizacja UFC powróciła do akcji i zaczęła testować wszystkich zawodników oraz towarzyszące im osoby, był to już trzeci test z fałszywym dodatnim wynikiem na Covid-19. Wcześniej dodatnie wyniki uzyskała Claudia Gadelha oraz Dan Ige. Ostatecznie oboje byli w stanie walczyć na majowej gali w Jacksonville.

Pełna rozpiska gali UFC 250 tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.