Dana White, szef UFC został poproszony przez stację BBC o przedstawienie swojego spojrzenia na zawodnika doskonałego. White był pytany o różne umiejętności fighterów, do których miał przypisać postaci odpowiednich zawodników i uzasadnić wybór.

Pięści

Wybrałbym Chucka Liddella. On posiadał nokautujący cios w obu rękach i nigdy nie chciał walczyć w parterze. Zawsze chciał walczyć w stójce i nokautować przeciwników.

Embed from Getty Images

Nogi

W tym wypadku wybrałbym Mirco Cro Copa, który ma tak potężne kopnięcia, że nawet jeśli cię draśnie to i tak zostaniesz znokautowany.

Embed from Getty Images

Szczęka

Pewnie to będzie dla wszystkich zaskoczeniem, ale wybieram Jona Jonese. On walczył z najlepszymi zawodnikami wagi półciężkiej, a to była najbardziej niebezpieczna kategoria wagowa w historii tego sportu. Walczył tam z najlepszymi, nigdy jednak nie został nawet naruszony przez czyiś cios, kopnięcie, kolano lub cokolwiek innego.

Embed from Getty Images

Inteligencja

Najlepsze fighterskie IQ ma Conor McGregor. Jest bardzo mądry gdy wychodzi do walki. Przed walką nie tylko mówi, że pokona rywala, ale dokładnie wskazuje jak to uczyni i podaje również czas zakończenia walki.

Embed from Getty Images

Serce

W historii organizacji było wielu zawodników, którzy mieli ogromne serce do walki, ale ja wybrałbym Frankiego Edgara. On jest z nami od bardzo dawna, a nigdy nie walczył w swojej kategorii wagowej. On powinien walczyć w niższych wagach. Był jednak mistrzem w 155 funtach i walczył z absolutną światową czołówką. To jego serce do walki bym wybrał.

Embed from Getty Images

Usta

W tym wypadku wybrałbym Michaela Bispinga. On jest świetny w tzw. trash talku. Jest bardzo inteligentny, zabawny i ma przemyślane to co mówi.

 

Embed from Getty Images

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.