W sierpniu do klatki organizacji powrócił jej były mistrz, Chris Weidman i pokonał w niej Omari Akhmedova. Dzięki temu zwycięstwu Amerykanin odbił się po ostatnich dwóch przegranych i teraz czeka na kolejne zestawienie w oktagonie. Jak sam powiedział w audycji „Submission Radio” od UFC otrzymał propozycję starcia z Dereckiem Brunsonem, który zabiega o pojedynek z Paulo Costą.

Zobacz również: „Podpisz kontrakt” – Brunson naciska na Costę w sprawie walki

Na początek stycznia zaproponowali mi Brunsona, co mi pasuje pod względem terminu powrotu. Zgodziłem się więc, ale umowa nie jest dograna. Z tego co słyszałem Brunson odrzucił tę propozycję i nie chce ze mną walczyć. Pewnie myśli, że teraz nie jestem dla niego odpowiednim rywalem i chce się bić z kimś kto jest wyżej w rankingu. Dla mnie to jest dziwne, bo myślę, że to byłaby dobra walka.

Weidman odniósł się również do pomysłu potencjalnego starcia z Paulo Costą.

Myślę, że to byłaby dla mnie dobra opcja. Jestem otwarty na każdego rywala, który może mnie wywindować. On właśnie walczył o tytuł, więc czemu nie?

Weidman to były mistrz UFC. Aktualnie ma jednak za sobą trudniejszy okres w karierze. Przed ostatnim starciem, na sześć walk wygrał tylko raz i był po dwóch porażkach z rzędu. Zawodnik liczy jednak cały czas na powrót na szczyt i możliwość walki mistrzowskiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.