Glenn Robinson, założyciel popularnego klubu MMA Blackzilians zmarł na zawał serca.

Klub Blackzilians powstał w 2011 roku dzięki finansowaniu Robinsona, prezesa firmy Iron Bridge Tools która odnosiła sukcesu na rynku sprzętu używanego do usług remontowo-budowlanych. Inicjatywa założenia nowego klubu wyszła od weterana Jorge Santiago który wraz z trzema innymi zawodnikami postanowił odejść z klubu American Top Team i poszukać nowego miejsca do treningów.

Nazwa Blackzilians szybko przebiła się do świadomości fanów dzięki ściągnięciu do siebie popularnych i utalentowanych zawodników MMA takich jak były mistrz UFC Rashad Evans, Eddie Alvarez, Vitor Belfort  Anthon Johnson, Alistair Overeem czy jednego z najlepszych zawodników walczących w K-1 – Tyrone Sponga.

Sam Robinson zdobył popularność jako trener w 21 sezonie programu The Ultimate Fighter Show w którym klub Blackzilians konkurował z American Top Team i ich głównym trenerem Danem Lambertem.

Robinson był również założycielem agencji zawodniczej MMA – Authentic Sports Managment oraz marki odzieżowej Jaco. Niestety w ostatnich latach mierzył się z problemami zdrowotnymi a jego firmy przechodziły przez różne problemy finansowe. W wyniku tego część zawodników zdecydowała się opuścić klub a Robinson był zmuszony przeorganizować swój biznes który nie był już w stanie finansować pasji jaką był sport MMA.

W 2016 roju jego główna firma Iron Bridge Tools złożyła  wniosek o upadłość a sam Robinson dość znacznie wycofał się z branży MMA, wspierając tylko kilku zawodników którzy byli lojalni wobec niego w jego najtrudniejszych latach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.