albers błachowicz złotkowski

Robert Złotkowski, trener stójki Jana Błachowicza, jest zdania, że niewiele zabrakło, aby Jan wygrał starcie z Magomedem Ankalaevem.

Podczas gali UFC 282, która odbyła się 10 grudnia w Las Vegas, Jan Błachowicz zmierzył się z Magomedem Ankalaevem w walce o pas mistrzowski wagi półciężkiej. Starcie zakończyło się remisem na kartach sędziowskich. Po walce Jan stwierdził, że jego zdaniem taki werdykt był sprawiedliwy.

Robert Złotkowski w rozmowie dla serwisu Sport.pl przedstawił swoje spojrzenie na przebieg pojedynku.

Według mnie Błachowicz wygrał pierwsze trzy rundy. Możemy wiele dyskutować o tym, co było później, ale fakty są takie, że niewiele zabrakło, żeby Janek skończył tę walkę przed czasem. Był moment, w którym Ankalaevem stanął i nie wiedział, co miał robić. Rosjanin cierpiał. Nie wiedział, na której nodze może stanąć, czy ma atakować, czy się cofać. Sam myślałem, że Janek połamie mu nogi. Zabrakło podjęcia większego ryzyka. Gdyby Janek jeszcze odważniej zaczął okopywać łydki przeciwnika, to jestem przekonany, że Ankalajew by tej walki nie przetrwał.

Złotkowski dodał również, że jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby rewanż Błachowicza z Ankalaevem.

To byłoby kolejne wielkie wyzwanie, ale też najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie.

Jan Błachowicz w MMA toczy boje od roku 2007. W całej karierze zawalczył aż 39 razy. 29 walk zakończył wygranymi, a 18 z nich zdobył przed czasem. Jan jest byłym mistrzem KSW oraz UFC. Pas amerykańskiej organizacji zdobył w roku 2020 pokonując Dominicka Reyesa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

48 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,899 komentarzy 21,500 polubień

ma rację
Ale kozik miał prawie założone RNC
Przynajmniej w końcu na naszą korzyść sal punktował

Odpowiedz polub

k
karian

Jungle Fight
Featherweight

243 komentarzy 772 polubień

Obejrzałem.

Najważniejsza informacja z wywiadu:
- są zadowoleni z przebiegu tej walki

Chłop przez 2 pełne rundy leży pod ruskiem bezradny jak wieloryb na plaży, a ten pierdoli, że są zadowoleni z przebiegu walki.

To jest kurwa nieprawda...

To jest jakiś pieprzony cud, że rudy z tą bandą miałkich yesmanów wokół doczłapał się do walki o pas. Pieprzony cud

Odpowiedz 17 polubień

Avatar of spontan
spontan

ONE FC
Super Heavyweight

2,639 komentarzy 3,908 polubień

Teraz mówi, że Janek wygrał 3 rundy a w narożniku powiedzieli mu, że przegrał...
Cóż za konsekwencja.

Odpowiedz 11 polubień

Avatar of Słaby
Słaby

Maximum FC
Middleweight

1,643 komentarzy 4,902 polubień

Typowy polski moralny zwycięzca.

Odpowiedz 14 polubień

Avatar of Risky
Risky

UFC
Middleweight

10,036 komentarzy 35,256 polubień

Jak widzę te miny na zdjęciu to mnie skręca. Zadowoleni z siebie co najmniej jakby Janek jonesa najebał . Przeciez jako team są przegrywami obecnie więc co jest powodem zadowolenia? Remis z kacapem i styl w jakim został uzyskany to ich zawodowa porażka.

Odpowiedz 11 polubień

K
Kamkołcz

Legacy FC
Featherweight

1,916 komentarzy 3,692 polubień

To ma sens:facepalm: niepodejmowanie ryzyka w walce mistrzowskiej- niezasłużonej i otrzymanej szczególnie szczęśliwych okolicznościach...no cały team Janka z nim włącznie, nie ma za grosz mentalu mistrza.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of roki900
roki900

ONE FC
Flyweight

2,229 komentarzy 5,814 polubień

Jak widzę te miny na zdjęciu to mnie skręca. Zadowoleni z siebie co najmniej jakby Janek jonesa najebał . Przeciez jako team są przegrywami obecnie więc co jest powodem zadowolenia? Remis z kacapem i styl w jakim został uzyskany to ich zawodowa porażka.

Ale to zdjęcie jest chyba zrobionego akurat przed walką

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of MMAteusz
MMAteusz

Maximum FC
Welterweight

1,579 komentarzy 1,645 polubień

E tam Złotkowski, lepiej napiszcie co na to mentalny coach

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of dawid91
dawid91

Maximum FC
Lightweight

1,537 komentarzy 5,135 polubień

Niestety ale Rosjanin wbrew opini trenera wiedział co ma robić. Po tej masakrze z niskimi kopnięciami zaczął być agresywniejszy i mocno podkręcił tempo oraz skrócił dystans. Następnie poszedł w zapasy i to by było na tyle jeśli chodzi o skończenie Ankalaeva przed czasem.
Na mniej doświadczonych zawodników by to wystarczyło, ale Rusek włączy mądrze i nie dał się tak skończyć. Janek miał wtedy tez podkręcić tempo i nie dać się zepchnąć pod siatkę, ale niestety włączył pasywny tryb oszczędzania energi bo Cardio jest takie se, a przez słabe zapasy chwile później dał się zdominować.
W rewanżu jak Ankalaev wprowadzi korekty to Janek nie będzie miał już tylu dobrych momentów. Oczywiście Janek tez może poprawić Cardio i zapasy, ale robi to już z 10 lat a efekty są takie sobie.
Niestety ale mając sztab zbudowany z kolegów i rodziny to nawet za 100 lat nie opanuje podstawowych technik ucieczki z parteru i powrotu na nogi.

Odpowiedz 9 polubień

click to expand...
Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,578 komentarzy 79,231 polubień

Jak widzę te miny na zdjęciu to mnie skręca. Zadowoleni z siebie co najmniej jakby Janek jonesa najebał . Przeciez jako team są przegrywami obecnie więc co jest powodem zadowolenia? Remis z kacapem i styl w jakim został uzyskany to ich zawodowa porażka.

Przykro to pisać ale gdyby Jones walczył to Janek by był zapewne zawodnikiem który by został najbardziej rozbity ze wszystkich jego rywali. Odrazu sprowadził by go na ziemie i zmasakrował łokciami. Niby głód jest bo ciagle gada odzyskaniu pasa ale jednak nie do końca. Może Janek ma 40 na karku ale mógłby jeszcze sporo poprawić ale z tym „teamem” niech się pożegna z kolejnym titleshotem.

Odpowiedz 8 polubień

click to expand...
Avatar of Malkontent
Malkontent

EFC Africa
Flyweight

2,652 komentarzy 5,493 polubień

Ja się całkowicie zgadzam z trenerem Złotkowskim, że Janek 3 rundy wygrał i że miał przeciwnika na widelcu.
Jedynie dalej się nie zgadzamy w niczym - bo on tutaj kończy swój z samozadowoleniem, jakby było z czego być zadowolonym i walka była wygrana. Jakby celem było tylko prawie wygrać i za fajne 3 rundy dawali pasy.

A ja tym bardziej jestem właśnie przerażony i wkurwiony, że walkę praktycznie wygraną można było jeszcze tak spierdolić i stracić.
Przegrać z przeciwnikiem lepszym - normalka, taki sport. Przegrać walkę, w której się prowadziło - też nic takiego, widocznie prowadzenie zbyt małe.
Ale przepierdolić z kretesem walkę która już była tylko pojedyncze ciosy od zatrzymania, na WŁASNE ŻYCZENIE, dać przejąć inicjatywę przeciwnikowi który ledwo stoi w miejscu...to jest po prostu antymistrzostwo świata. Ze świecą naprawdę szukać kogoś, kto by potrafił w takim momencie jeszcze to spieprzyć, gdy ma w 95% gotową robotę....a jeszcze się potem z tego cieszył.

Powtórzę swoje z innych wątków:
- strategia przygotowana doskonale, przeciwnik rozpracowany totalnie i neutralizowany przez 3 rundy,
- stójkowo pełna dominacja jak mało kiedy
- przygotowanie fizyczne i kondycja (wbrew temu, co większość mówi) też była odpowiednia - Janek opadł z sił dopiero po zabawie z dzikiem w klinczu, wcześniej nie miał problemu
i to razem daje te 95% zwycięstwa...natomiast
- fight IQ na bardzo niskim poziomie
- umiejętność adaptacji w walce ZEROWA
- pomoc cornera, po prostu coaching to ZERO ABSOLUTNE
- jak na dłoni widać brak nie tylko head coacha, ale jakiegokolwiek coacha - tam nikt nie miał pojęcia o tym i nie próbował tego spinać i ogarniać
- oczywiście do tego całkowita...nawet nie bezradność, tylko bezczynność w parterze i klinczu

Jeśli chodzi o zapasyi bjj to wszyscy wiemy jak jest - ale co istotne Janek nie musi być ani Lesnarem ani Demianem Maią, bo ma swój element w którym jest tak dobry.
Podstawa to jednak umieć chociaż wstawać, jeśli nie potrafisz zatrzymać sprowadzeń...chociaż spierdalać z parteru, jak nie umiesz walczyć z dołu...te absolutne podstawy defensywy i ucieczki. Ja ich nie widziałem nigdy, w żadnej walce Janka. Leżąc na plecach i przegrywając kolejne rundy, mimo bycia mielonym sprawia wrażenie odprężonego - nawet gdy przeciwnik wstaje i go okopuje nie ma prób wstawania, ucieczki, tylko leżenie z rękoma pod głową jak na plaży, jak gdyby był w strefie komfortu i taki był plan.
Zachowanie nonszalanckie które przystoi największym mistrzom parteru, ale niestety zdaje się nikt nigdy nie spostrzegł prostego faktu, że nasz Janek do grona takich mistrzów się nie zalicza...

Niestety ale Rosjanin wbrew opini trenera wiedział co ma robić.

był moment, że rzeczywiście nie wiedział - przez chwilę był nie tylko bezradny, ale wręcz przerażony. Zmieniał pozycję i w żadnej nie było dobrze, Janek trafiał 100%.
Natomiast zawodnik nie musi wiedzieć, co ma w takiej sytuacji robić - tutaj wchodzi corner, który jest z boku, ma lepsze spojrzenie na walkę i chłodniejszą głowę. I jak na dłoni było widać, że Ankalaev ten corner rzeczywiście ma i on swoją pracę wykonuje, na bieżąco zaadaptował jakąśstrategię do tego co się dzieje. Krzyczeli jak oszalali i to oni wyciągnęłi go z marazmu i chwilowego bagna, to oni kazali skracać dystans i klinczować. Szkoda, że Janek nie mógł tak na nikogo liczyć

Odpowiedz 18 polubień

click to expand...
Avatar of Shajs
Shajs

UFC
Middleweight

12,626 komentarzy 19,326 polubień

Jak widzę te miny na zdjęciu to mnie skręca. Zadowoleni z siebie co najmniej jakby Janek jonesa najebał . Przeciez jako team są przegrywami obecnie więc co jest powodem zadowolenia? Remis z kacapem i styl w jakim został uzyskany to ich zawodowa porażka.

Wiesz, że to zdjęcie zrobione przed walką?

Odpowiedz 1 Like

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

Bellator
Lightweight

4,161 komentarzy 30,550 polubień

Jak widzę te miny na zdjęciu to mnie skręca.

Zgarnął za walkę prawie 5 baniek plnów więc czemu ma być smutny :fjedzia:

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of MaloHombre
MaloHombre

PRIDE FC
Welterweight

6,553 komentarzy 23,466 polubień

Złotkowski na drugim planie.
Tak wygląda wmurwiony trener po ogłoszeniu remisu, który twierdzi, że wygrali pierwsze 3 rundy:

Odpowiedz 5 polubień

click to expand...
Avatar of JosueEstebanez
JosueEstebanez

EFC Africa
Featherweight

2,773 komentarzy 4,501 polubień

Wszystko fajnie tylko mógł te mądrości mu przekazać w przerwie miedzy rundami, a nie pierdolić posty na twiterach

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of alww
alww

PRIDE FC
Welterweight

6,625 komentarzy 35,106 polubień

Blachowicz pierwszych 3 rund nie wygral, co najwyzej dwie.

3 runda pojedynku jest przegrana, 10:5 w znaczacych uderzeniach na glowe, 1:0 w obaleniach, 1.5 minuty kontroli na glebie vs 8:2 w low kickach dla polaka i na tym koniec przewagi.

W znaczacych uderzeniach jest 18:17 dla Ankaleva, kontrola parteru dla ankeleva, w uderzeniach ogolnych w tej rundzie przewaga ankaleva jest miażdżąca bo wynosi az

40:18 !

Takze moze mi ktos wytlumaczyc jak mozna punktowac 3 runde dla polaka? :mamedwhat: bo chyba inny sport ogladamy.

Ta walka to klasyczne 3:2 dla rosjanina, blachowicz to wiedzial, naroznik to wiedzial ale teraz jest pierdolenie pod publike ze wygrywali 3:0, tyle ze to klamstwo.

#walek

Odpowiedz 11 polubień

Avatar of Risky
Risky

UFC
Middleweight

10,036 komentarzy 35,256 polubień

Wiesz, że to zdjęcie zrobione przed walką?

Jeśli tak to jest to bardzo słaba ilustracja do tego artykułu. Tylko pogłębia frustrację i wkurwienie kibiców.

Odpowiedz polub

Avatar of Shajs
Shajs

UFC
Middleweight

12,626 komentarzy 19,326 polubień

Jeśli tak to jest to bardzo słaba ilustracja do tego artykułu. Tylko pogłębia frustrację i wkurwienie kibiców.

Zdjęcia często są losowe, nie sugeruj się tym

Odpowiedz polub

G
Guest

gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem

Odpowiedz polub

Avatar of Risky
Risky

UFC
Middleweight

10,036 komentarzy 35,256 polubień

gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem

W obecnych czasach wcale to nie jest regułą. :juanlaugh:

Odpowiedz 5 polubień

G
Guest

W obecnych czasach wcale to nie jest regułą. :juanlaugh:

też o tym pomyślałem, jak pisałem tego posta :eddieconspiracy:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of KaczFC
KaczFC

ONE FC
Lightweight

2,371 komentarzy 2,700 polubień

Brak tego fight IQ u Jana, jego walki wyglądają jak sparingi, nawet jak okazja była do skończenia to wolał dalej sobie pykać i rak 5rund, a jak coś wejdzie przypadkiem to koniec, jak z Rocholdem czy tam Andersonem.

Odpowiedz polub

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,188 komentarzy 113,347 polubień

'Janek musisz!!!!!!!!!' :robbie:

:facepalm:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

6,006 komentarzy 23,629 polubień

Złotkowski dodał również, że jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby rewanż Błachowicza z Ankalaevem

Taaak, doprowadzenie do tego rewanżu to jedno z największych marzeń Danki. Zaraz obok ponownych zestawień Franza z Lewisem i Róży z Esparzą :frankapprove:

Odpowiedz 3 polubień

K
Kamkołcz

Legacy FC
Featherweight

1,916 komentarzy 3,692 polubień

. Szkoda, że Janek nie mógł tak na nikogo liczyć

Bo to był jego wybór- jest innostrańcem w swoim klubie i tak już pozostanie.
#factsarestubborn

Odpowiedz polub

Avatar of SynBurzy
SynBurzy

Oplot Challenge
Welterweight

75 komentarzy 159 polubień

Ja rozumiem, że walka nie porwała. Może się nie podobać co Janek mówił w wywiadzie po walce, ale pisanie bez szacunku, wyzywanie go od rudych, pisanie, że wszystkie wygrane KO to były przypadkowe ciosy, pokazuje jak ciężko mieć bazę kibiców w Polsce. Smutna sprawa, bo Jano to przede wszystkim świetny gość i były mistrz najlepszej organizacji na świecie sportu, którym wszyscy się fascynujemy.

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of JosueEstebanez
JosueEstebanez

EFC Africa
Featherweight

2,773 komentarzy 4,501 polubień

Ja rozumiem, że walka nie porwała. Może się nie podobać co Janek mówił w wywiadzie po walce, ale pisanie bez szacunku, wyzywanie go od rudych, pisanie, że wszystkie wygrane KO to były przypadkowe ciosy, pokazuje jak ciężko mieć bazę kibiców w Polsce. Smutna sprawa, bo Jano to przede wszystkim świetny gość i były mistrz najlepszej organizacji na świecie sportu, którym wszyscy się fascynujemy.

Ze rudy to obraza ?

Odpowiedz 1 Like

Avatar of beef
beef

KSW
Featherweight

4,981 komentarzy 10,276 polubień

Ważne że był mental oraz honor po walce i wycieczka dla szwagra you know?

Odpowiedz 3 polubień

k
karian

Jungle Fight
Featherweight

243 komentarzy 772 polubień

Może się nie podobać co Janek mówił w wywiadzie po walce, ale pisanie bez szacunku, wyzywanie go od rudych,

xD

Nazwanie kogoś brunetem to też obelga?

Odpowiedz polub