akiyama

Pojawiające się już od kilku miesięcy informacje o tym, że jedna z największych gwiazd Dream będzie walczyć w UFC dzisiaj się potwierdziły. Organizacja poinformowała właśnie na swojej stronie internetowej podpisanie umowy z Yoshihiro Akiyamą (MMA 12-1, UFC 0-0, 10 w rankingu MMARocks). Na razie nie podano daty, ani przeciwnika dla koreańskiego średniego, ale w klatce zobaczymy go po raz pierwszy najprawdopodobniej w lecie.

Jest to bardzo interesująca wiadomość nie tylko z powodu niewątpliwej klasy sportowej Akiyamy. Od czasu podpisania umowy z CroCopem w 2007 roku, jest to pierwsze tak mocne nazwisko, o które UFC wygrało batalię z japońskimi organizacjami. Czy następni w kolejce będą Alistair Overeem i Norifumi Yamamoto?

Zakontraktowanie byłego Judoki oznacza też prawdopodobnie kolejny kierunek ekspansji UFC. Wydaję się, że Korea Południowa, dzięki takim zawodnikom jak Dong Hyun Kim, Denis Kang i Akiyama będzie pierwszym przystankiem organizacji na kontynencie azjatyckim.

8 KOMENTARZE

  1. Akiyama był parę razy oskarżany o stosowanie „banned substance on skin” (walka z Sakurabą uznana została z NC) , po aferze z GSP gdy wszyscy będą zwracać już na to uwagę już nie będzie mógł wychodzić na matę taki gładziutki:).

  2. W MMA był oskarżony tylko po walce z Sakurabą. Zresztą trudno by był więcej razy oskarżony skoro walczył głównie w kimonie (chyba tylko z Kangiem, Sakurabą i Misakim walczył bez).

    Ja mam nadzieje że nie skończy jak Kang lub Crocop.

  3. Garret, masz rację, źle się wyraziłem. O stosowanie 'banned substance on skin” był oskarżony raz, po walce z Sakurabą. Natomiast w ogóle o „slippery” był oskarżany także wtedy gdy walczył w kimonie, ale bez konsekwencji:

    „2003 World Judo Championships controversy

    Akiyama defeated three opponents from France, Mongolia and Turkey to reach the semifinals of the 81kg light middleweight division. Opponents claimed that Akiyama had a slippery judogi. International Judo Federation referee director Juan Carlos Barcos said an examination of the gi found that the slippery texture was due to high humidity which prevailed in Osaka and a detergent used to wash the uniform. „At any moment, we did not have any doubt about fair play in the case. We are absolutely sure that Mr Akiyama is correct,” said Barcos. „The case is finished. We don’t need it [special inquiry],” IJF president Park Yong-sun later said. Akiyama was forced to wear a reserve gi.”

  4. danka sie poważnie zbroi na ekspansje na azję i bardzo dobrze 🙂 teraz tylko KIDA niech załatwi 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.