Petr Yan (MMA 14-1), który w swoim ostatnim boju znokautował Urijah Fabera (MMA 35-11) poprosił niedawno organizację UFC o walkę z Aljamainem Sterlingiem (MMA 18-3). Na razie jednak nie wiadomo czy faktycznie do takiego pojedynku dojdzie.

Zobacz również: Petr Yan ignoruje mistrza. Nawołuje o walkę o pas mistrzowski z Aljamainem Sterlingiem

Sayat Abdrahmanov, menadżer Yana, uważa że walka jego podopiecznego z Faberem była bardzo ważna z punktu widzenia rozwoju kariery Petra.

Walka Petra z Urijah Faberem był bardzo ważna. To nie było dla niego największe sportowe wyzwanie, ale było ważne ze względu na budowanie jego nazwiska i rozpoznawalności w USA. Fani zaczęli o nim mówić po tym jak zawalczył z Faberem.

W rozmowie dla serwisu BJPenn.com, Abdrahmanov dodał też z kim najpewniej zawalczy jego klient w kolejnym starciu.

Prawda jest taka, że Petr jest o krok od walki o pas. Zdajemy sobie sprawę, że Aldo dostanie walkę mistrzowską z Cejudo. Rozumiemy zasady działania tego biznesu. Dlatego też kolejny rywal Petra powinien być wysoko notowany w rankingu. Z tego co wiem Sterling ma już zapewnionego rywala, Yan zawalczy więc z Marlonem Moraesem w maju lub czerwcu.

Marlon Moraes (MMA 23-6) w swojej ostatniej walce pokonał na punkty Jose Aldo (MMA 28-6). Wynik tego starcia wzbudził wiele kontrowersji. Zarówno Aldo, jak i Dana White, szef UFC, uznali, że to nie Moraes powinien wygrać tę walkę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.