Stawką starcia dwóch czołowych zawodników kategorii piórkowej będzie prawdopodobnie szansa na walkę o pas mistrzowski UFC. „Korean Zombie” zmierzy się 17 października z Brianem Ortegą na gali UFC Fight Island 6 w Abu Dhabi. Prezydent UFC, Dana White, wyznał, że wygrany tego pojedynku zmierzy się w kolejnej walce z mistrzem, Alexem Volkanovskim.

Tak, tak planujemy zrobić. Po pierwsze, dzieciak jak Korean Zombie to przyszła gwiazda. Wstąpił do armii Korei Południowej podczas najlepszych lat swojej kariery MMA. Potem dał niesamowitą walkę z Yairem Rodriguezem. W ostatniej sekundzie pojedynku ten złapał go szalonym uderzeniem łokciem. Mierzył się z kilkoma kontuzjami, miał trochę pecha, ale teraz czeka go wielka walka z Ortegą. Jestem podekscytowany tym pojedynkiem. Ktokolwiek wygra, dostanie walkę o pas mistrzowski.

Ortega (14-1, 1 NC MMA) nie walczył w klatce od czasu przegranej w walce mistrzowskiej na UFC 231 z Maxem Hollowayem. 29-latek w swojej karierze mierzył się z m.in. Frankie Edgarem, Renato Moicano oraz Cubem Swansonem.

Jung (16-5 MMA) wygrał dwie ostatnie walki w klatce UFC, kolejno z Renato Moicano i Frankie Edgarem. „Korean Zombie” 14 z 16 wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem. W UFC występuje od 2011 roku, a w tym czasie stoczył jedynie 8 walk – dłuższa przerwa od startów po walce z Jose Aldo spowodowana była obowiązkową służbą wojskową.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.