glover teixeira jan błachowicz

Jan Błachowicz, który obronił tytuł mistrzowski w walce z Israelem Adesanyą, w następnym boju ma zmierzyć się z Gloverem Teixeirą i jest przekonany, że Brazylijczyk to wymagający rywal.

Zaraz po ostatnim zwycięstwie Jan Błachowicz zapowiedział, że chce zawalczyć z Gloverem Teixeirą. Szef UFC również potwierdził chęć doprowadzenia do tej walki.

Jan Błachowicz w rozmowie z Arielem Helwanim dla ESPN przedstawił swoje spojrzenie na postać Brazylijczyka i zażartował, że w końcu będzie mógł zmierzyć się z kimś starszym od siebie. Teixeira ma 42 lata.

Ma duże doświadczenie. Dysponuje świetny ju-jitsu i boksem. Jest też ode mnie starszy. Wreszcie ktoś starszy ode mnie. Jest znacznie lepszym zawodnikiem niż był kilka lat temu. Nie jest już młody, ale wie jak należy trenować. Wie jak trenować mądrze. To będzie interesujące starcie i dobra walka.

Glver Teixeira podczas gali UFC 259 był zawodnikiem rezerwowym do walki Błachowicza z Adesanyą. Po starciu mistrzowskim Polak zapowiedział, że planuje teraz pół roku przerwy od startów. Brazylijczykowi taki czas oczekiwania jednak nie przeszkadza.

Glover od pięciu walk pozostaje niepokonany w oktagonie UFC. W ostatnich trzech bojach wygrał z Nikitą Krylovem, Anthonym Smithem i Thiago Santosem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.