Jake Ellenberger to bardzo doświadczony zawodnik, który w wieku 32 lat ma na swoim koncie aż 44 zawodowe walki. Podczas niedawnej gali UFC Fight Night 108, został jednak znokautował potężnym łokciem Mike’a Perry’ego. Po tej porażce pojawiły się głosy mówiące o emeryturze Ellenbergera, ale sam zawodnik planuje odejść ze sportu na własnych warunkach i jeszcze nie zdecydował, co dalej robić. W rozmowie z MMAjunkie Radio stwierdził, że decyzja należy wyłącznie do niego.

Niestety byłem już kiedyś w takiej sytuacji. Nikt nie może podjąć decyzji za mnie. Decyzja o zakończeniu kariery leży tylko i wyłącznie w rękach osoby, której ona dotyczy. Wiele razy wizualizowałem sobie jak będzie wyglądać ostatnia walka i nigdy nie myślałem o nokaucie. To właśnie czyni ten sport tak interesującym i unikatowym. Wiem, że mój czas się kończy, a drzwi się zamykają, ale nie tak chcę zakończyć karierę. Mam 32 lata, nie mam już 22, ale nadal odczuwam przyjemność z walki.

Ellenbergera dodał również, że ma ułożony plan na zakończenie kariery.

Dla mnie zdrowie stoi na pierwszym miejscu. Moja rodzina, mój syn, to zdecydowanie najważniejsze rzeczy w moim życiu. Ważne jednak jest również zapytanie samego siebie o to, czemu nadal się to robi i kiedy chce się z tym skończyć? Większość karier zawodowych sportowców kończy się zanim oni na to się przygotują. Myślę, że ja mam dobry pomysł na to, kiedy zakończyć moją karierę i to jest większa strategia odejścia z MMA.

1 KOMENTARZ

  1. Po wtopie z Perrym jeszcze jedna taka porażka i nie ma co opowiadać o planowanym końcu kariery:p

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.