Dla Chan Sung Junga zakończenie kariery w MMA nie musi oznaczać końca rywalizacji sportowej. „Koreański Zombie” pozostaje bardzo otwarty na rywalizację w boksie.

„Koreański Zombie” zakończył karierę po przegranej z Hollowayem w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 83. Wydarzenie odbyło się 26 sierpnia w Singapurze. Koreańczyk przegrał z „Błogosławionym” przez nokaut na początku trzeciej rundy. Obydwaj zawodnicy otrzymali bonus od organizacji za najlepszą walkę wydarzenia. Po starciu Jung ogłosił w oktagonie zakończenie swojej bogatej kariery.

Pomimo zaprzestania walczenia w MMA, Jung pozostaje otwarty na rywalizację na innych płaszczyznach. Koreańczyk w rozmowie z dziennikarzem Arielem Helwanim w programie The MMA Hour zdradził, że chętnie spróbowałby swoich sił w boksie.

Jeżeli miałbym okazję rywalizować ponownie to może boks. Wiecie, wielu zawodników MMA próbuje swoich sił w tym sporcie, więc dlaczego ja mam nie spróbować? Boks byłby dla mnie świetną zabawą, więc jestem chętny.

Jung (MMA 17-8) we wcześniejszym starciu przegrał z Alexandrem Volkanovskim przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. „The Great” zwyciężył z 36-latkiem w rywalizacji mistrzowskiej wagi piórkowej w walce wieczoru gali UFC 273 w kwietniu ubiegłego roku. Koreańczyk po raz drugi przegrał pojedynek o pas mistrzowski, wcześniej lepszy okazał się Jose Aldo w 2013 roku. Jung pokonywał w swojej karierze takie nazwiska jak m.in. Frankie Edgar, Dustin Poirier czy Renato Moicano. 14 z 17 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,796 komentarzy 27,109 polubień

Dawaj z Mamedem :boystop: :boystop:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Light Heavyweight

5,858 komentarzy 22,930 polubień

Kurwa, a tak mądrze ostatnio mówił o zakończeniu kariery, ale jednak musiał z niego wyjść typowy tłuk rodem z MMA :matt: Wczoraj: "Przechodzę na sportową emeryturę, bo zauważyłem, że nie trzymam już ciosu i moja szczęka nie jest w stanie przyjmować tyle co kiedyś". Dzisiaj: "Chętnie sprawdziłbym się w boksie"... Rozdwojenie jaźni?:mjsmile:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

17,313 komentarzy 46,054 polubień

Z Salahadinem go na KSW, ten chłop wróci najpóźniej w przyszłym roku...

Odpowiedz 1 Like