Już w październiku Khabib Nurmagomedov zmierzy się w mistrzowskim boju z Justinem Gaethje. Najbliższy rywal mistrza słynie z mocnych, brutalnych bojów i jak sam mówi, chce, żeby Khabib walcząc z nim krwawił w klatce. Dagestańczyk zapowiada natomiast, że jego plan na walkę będzie taki jak w poprzednich bojach, czyli będzie sprowadzał się do prób obaleń i dominacji w parterze.

Wcześniej Khabib udanie zunifikował pasy wagi lekkiej w starciu z Dustinem Poirierem i obronił swój tytuł w walce z Conorem McGregorem, do której doszło w październiku roku 2018.

Tuż przed zbliżającą się walką Nurmagomedova z Gaethje, organizacja UFC postanowiła przypomnieć bój Khabiba z Conorem McGregorem i udostępniła go w serwisu YouTube.

Do pojedynku mistrzowskiego Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje dojdzie 24 października na UFC 255.

Nurmagomedov jest niepokonany od dwudziestu ośmiu walk, z czego dwanaście stoczył w organizacji UFC. Jeden z najlepszych zawodników w historii MMA ostatni walczył na gali UFC 242 w Abu Zabi gdzie zdominował i poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. Miało to jednak miejsc w 2019 roku i od tego czasu nowym tymczasowym mistrzem został Justin Gaethje. Khabib będzie musiał znów udowodnić, że na tronie kategorii, może zasiadać tylko jeden zawodnik.

Gaethje jest niepokonany od czterech pojedynków i wszystkie z nich kończył przez nokauty, zdobywając przy okazji aż pięć bonusów za występy oraz walki wieczoru. W ostatnim starciu z Tonym Fergusonem, zdobył pas i stał się tymczasowym mistrzem wagi lekkiej oraz prawowitym przeciwnikiem dla Khabiba.

8 KOMENTARZE

  1. Najlepszy fragment wycięli, jak gdyby nic sie nie wydarzyło, a wynik ogłaszają bez zawdoników:D

    Pełna dominacja Krula, szkoda, że stracił skupienie podczas homouścisków Kababiba, kiedy tamten podszczypywał go w pupę.

  2. Ten tekst „it’s only business” kojarzy mi się z tym tekstem z filmu krwawy sport kiedy Van damme poddaje bolo 😉 „mate” czy jakoś tak . Nie ma serca ta ruda menda a oglądanie jak go kebab sponiewierał to jak uprawiać sex . Szukał szybkiej ucieczki z tej walki

  3. Ahh, pamiętam ten dzień, a nawet cały tydzień. Wielkie podekscytowanie i wyczekiwanie na walkę. Jak się skończyło wszyscy wiemy.

    Jako wielki fan umiejętności stójkowych Pana Conora nie mogłem patrzeć na powtórkę tej walki. Na szczęście teraz już mi przeszło.

    Nie jestem fanem Khabiba, ale szanuję jego umiejętności, podejście do walki. Wybitny sportowiec.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.