Alexander Volkanovski, mistrz UFC wagi piórkowej, zapowiedział, że chciałby wrócić do klatki w styczniu 2024 roku. Dana White, szef UFC, jest entuzjastą takiego rozwiązania, ale najpierw chce się upewnić, że względy medyczne nie przeszkodzą Volkanovskiemu w szybkim powrocie.

Alexander Volkanovski, mistrz wagi piórkowej UFC, przegrał walkę z Islamem Makhachevem, mistrzem wagi lekkiej, podczas gali UFC 294, która odbyła się 21 października w Abu Zabi. Czempion kategorii piórkowej nie zamierza jednak robić sobie długiej przerwy od startów i chce wrócić do klatki już w styczniu 2024 roku, aby zmierzyć się z Ilią Topurią. Podczas spotkania z mediami po gali UFC 294 Dana White został zapytany o takie rozwiązanie i stwierdził:

On przegrał przez nokaut kopnięciem na głowę. Sprawdźmy najpierw, czy wszystko z nim dobrze, dajmy mu czas na powrót do pełnej sprawności, a potem będziemy rozmawiać. Oczywiście jeśli pod względem zdrowotnym wszystko będzie dobrze i on będzie gotów do powrotu, to bardzo podoba mi się ten pomysł.

Ilia Topuria zajmuje obecnie piąte miejsce w rankingu wagi piórkowej UFC. Zawodnik z Hiszpanii pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. Dla UFC walczy od roku 2020 i stoczył w oktagonie sześć pojedynków.

Volkanovski w wadze piórkowej UFC pozostaje niepokonany. Jedyne walki, które przegrał w oktagonie, były starciami w kategorii lekkiej z Islamem Makhachevem, mistrzem tej wagi.