Podczas zbliżającej się gali UFC 213 dojdzie do trzeciego pojedynku pomiędzy Alistairem Overeemem i Fabricio Werdumem. Obaj mają w starciach miedzy sobą po jednym zwycięstwie na koncie. Który tym razem wygra? Przekonamy się niebawem. Niezależnie jednak przewidywań wyniku, obaj zawodnicy liczą na to, że zwycięstwo podczas UFC 213 da im szansę walki o mistrzowski pas wagi ciężkiej. W rozmowie z serwisem MMA Junkie, Werdum powiedział, że drugi tytuł UFC będzie pasował do jego poprzednich sportowych osiągnięć.

Po tym starciu chcę ponownie walczyć o pas. To jest mój wielki cel. Gdy walczyłem w jiu-jitsu, dwukrotnie zdobyłem mistrzostwo świata. W grappligu, podczas ADCC, również dwa razy wygrałem. Aktualnie mam na swoim koncie jedno mistrzostwo UFC i chcę więcej, chcę zdobyć pas drugi raz.

Werdum utracił pas w pojedynku z aktualnym mistrzem Stipe Miocicem, jednak jak sam mówi, w ich poprzednim starciu popełnił duży błąd.

Walka ze Stipie była dla mnie bardzo emocjonująca. Byłem podekscytowany, ponieważ walczyłem w Brazylii na stadionie przed 45. tysiącami ludzi. Straciłem koncentrację i przegrałem. Miałem całe pięć rund, żeby go pokonać, a ruszyłem do walki jak szalony. Szanuję bardzo Stipe Miocica, ale w tamtej walce, sam nie wiem co się stało.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.