Drugi najważniejszy pojedynek UFC Vegas 84, starcie Manela Kape z Matheusem Nicolau został usunięty z karty walk na dzień przed wydarzeniem. Powodem odwołania walki było przekroczenie limitu wagowego na które nie chciał się zgodzić jego przeciwnik.

Kape podczas wczorajszego porannego ważenia wniósł na wagę 129.5 funta przekraczając limit dywizji muszej o 3.5 funta. Początkowo informowano, że Kape został ukarany grzywną w wysokości 25 procent wynagrodzenia które ma trafić do jego przeciwnika ale walka się odbędzie. Wkrótce UFC poinformowała, że ostatecznie pojedynek zostanie odwołany.

Kape (19-6) który przystępował do UFC Vegas 84 z passą czterech zwycięstw z rzędu, na Instagramie poinformował, że jego Nicolau nie zgodził się na starcie po przekroczeniu limitu wagowego:

„Tym razem nie mogłem zrobić wymaganej wagi, dwa tygodnie temu byłem bardzo chory z powodu wirusa który panoszył się w Las Vegas. Nie mogłem trenować przez 5 dni i faszerowałem się antybiotykami. Dotknęło to nie tylko mnie, ale także moich partnerów treningowych. Moi trenerzy i menadżer uznali, że lepiej będzie odwołać walkę ze względu na mój zły stan zdrowia. Postanowiłem jednak nie odwoływać pojedynku. Mój przeciwnik nie zgodził się jednak na walkę i nie zaakceptował części mojej gaży”.

„Oddałbym mu całą gażę, gdyby chciał walczyć. Ale jest jak jest i biorę na siebie całą odpowiedzialność. W zeszłym roku miałem 5 odwołanych walk, w jednej z nich mój przeciwnik był o 11 funtów cięższy a mimo to zgodziłem się walczyć”.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,979 komentarzy 3,045 polubień

Drugi najważniejszy pojedynek UFC Vegas 84, starcie Manela Kape z Matheusem Nicolau został usunięty z karty walk na dzień przed wydarzeniem. Powodem odwołania walki było przekroczenie limitu wagowego na które nie chciał się zgodzić jego przeciwnik. Kape podczas wczorajszego porannego ważenia wniósł na wagę 129.5 funta przekraczając limit dywizji muszej o 3.5 funta. Początkowo informowano, […]

Odpowiedz polub

click to expand...