Anderson Silva

Anderson Silva, były mistrz UFC, zdecydował się na powrót do walczenia. Tym razem jednak zamiast do klatki wejdzie do bokserskiego ringu.

Po tym jak Anderson Silva został zwolniony z UFC cały czas mówiono o tym, że zawodnik ten może jeszcze dalej walczyć. Różne organizacje MMA ogłaszały jednak, że nie chcą korzystać z usług Silvy. Na horyzoncie pojawił się więc boks.

Serwis ESPN potwierdził niedawne informacje, mówiące o tym, że prowadzone są rozmowy w sprawie walki pięściarskiej Silvy z Julio Cesarem Chavezem Jr., byłym mistrzem świata WBC w kategorii średniej.

Starci obu zawodników zostało zakontraktowane i rozegrane zostanie na przestrzeni 10 rund. Do walki dojdzie 19 czerwca na Estadio Jalisco w Guadalajarze w Meksyku.

Komentując ogłoszenie walki Silva w rozmowie dla TMZ Sport powiedział:

Bardzo się cieszę z szansy sprawdzenia swoich umiejętności bokserskich w starciu z Julio Cesarem Chavezem Jr. Cały czas trenuję i zawsze staram się pokonywać kolejne przeszkody. Walka jest moim życiem.

Anderson Silva jest jedną z legend świata MMA. Przez wiele lat był dominatorem wagi średniej organizacji UFC. Po utracie pasa nie miał jednak najlepszej passy. Od 2013 roku stoczył 9 pojedynków, z których wygrał tylko jeden i raz zremisował. Po przegranej z Uriah Hallem w roku 2020 Silva został zwolniony z organizacji UFC.

7 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of yonigga
yonigga

Weed Master

18,120 komentarzy 32,815 polubień

młody chavez to już zszedl na psy, w boksie od każdego z czołówki dostaje lanie to wziął sobie emeryta z innej dyscypliny

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Benny
Benny

Brutaal
Light Heavyweight

599 komentarzy 1,048 polubień

no i dobrze, raczej przegra ale co tam, przynajmniej nikt mu nie mówi co ma robić a co nie

Odpowiedz polub

Avatar of Zenek
Zenek

BAMMA
Flyweight

717 komentarzy 141 polubień

Z RJJ w drugiej kolejności, co i aż wolałbym w pierwszej,

Odpowiedz polub

Avatar of Jebuch
Jebuch

Shark Fights
Featherweight

1,117 komentarzy 4,297 polubień
Avatar of Vassago
Vassago

KSW
Lightweight

5,283 komentarzy 9,219 polubień

Dwie rzeczy - facet nie potrafi robić nic innego w życiu i nie dorobił się aż tak bardzo, żeby do końca życia leżeć na hamaku. Czyli kolej na fazę odcinania kuponów i sprzedawania nazwiska za worek realów.

Odpowiedz polub

G
Guest

a już się bałem, że do ufc wróci, uff.

Odpowiedz polub