Agnieszka Niedźwiedź, która już w sobotę, podczas gali Invicta FC 23, zmierzy się z Brazylijką Vanessą Port, tuż przed zbliżającym się starciem udzieliła wywiadu, który ukazał się w serwisie PolskaTimes.pl. W rozmowie poruszono oczywiście temat zbliżającej się walki, jak również spraw związanych z przyszłością fighterki i organizacją UFC. Agnieszka podkreśliła, że bardzo się cieszę z aktualnego zestawienia w kobiecej organizacji.

Vanessa jest bardzo mocną zawodniczką, numerem dwa na świecie. Z tak wysoko notowaną rywalką jeszcze się nie mierzyłam. To duże wyzwanie, ale cieszę się, że w końcu mogę bić się z najlepszymi. O to w tym sporcie chodzi.

Młoda zawodniczka dodała również, że jej planem na walkę będzie próba przeniesienia jej do parteru i skończenie przeciwniczki w tej płaszczyźnie. Zapytana natomiast o plany związane z organizacją UFC, odpowiedziała:

UFC jest gdzieś z tyłu głowy, ale na razie skupiam się na nadchodzącej walce i nie wybiegam zbyt daleko w przyszłość. Po weekendzie usiądziemy z moim menedżerem Pawłem Kowalikiem i ustalimy, co dalej. On już pewnie ma coś zaplanowanego, ale ja na razie nic nie wiem. Mam swoją pracę do wykonania, później będę myśleć o przyszłości.

Agnieszka powiedziała również, że jednym z jej marzeń jest starcie z aktualną mistrzynią UFC, Joanną Jędrzejczyk.

Walka z Asią to moje marzenie. Dążę do tego i wierzę, że kiedyś się spełni. To w tej chwili najlepsza zawodniczka na świecie. Zmierzenie się z nią byłoby dla mnie prawdziwym zaszczytem.

Cały wywiad do przeczytania tutaj.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.