Cory Sandhagen nie ma problemu z potencjalnym starciem z byłym sparingpartnerem. Zawodnik, który udanie wrócił po porażce z rąk Aljamaina Sterlinga, aby pokonać Marlona Moraesa, w rozmowie z MMA Fighting wypowiedział się na temat swoich planów na przyszłość i potencjalnej walki z byłym mistrzem UFC, TJ Dillashawem, który w przyszłym roku wróci po zawieszeniu od USADA.

Myślę, że potrzebuję tylko jednej walki żeby być pretendentem. Cody Garbrandt jest teraz w kategorii muszej, Frankie Edgar wygrał z Munhozem. Potem jest TJ Dillashaw, który wraca w styczniu i przez wielu uważany jest za najlepszego koguciego w historii.

Moim zdaniem walka o miano pretendenta powinna być właśnie z TJ’em, bo ma to najwięcej sensu. Bardzo chciałbym się z nim bić, a potem mogę walczyć z wygranym starcia Yana i Sterlinga, może na wiosnę 2021.

Jestem prawie pewny, że walczyłem już z gośćmi, którzy korzystali ze sterydów. Walczę od 11 lat, biłem się w kickboxingu, jeździłem po całym świecie i na pewno któryś z moich rywali był na czymś. Według mnie to po prostu część tego sportu. Nie chciałem żeby mnie to onieśmielało. Zakładałem, że wszyscy są na sterydach i jeśli chcą to robić to ok, ale ja będę i tak musiał ich pobić.

Nie mam żadnych uczuć wobec tego, że on korzystał ze sterydów. Podjął taką decyzję sam. Czy to złe? Według mnie tak, biorąc pod uwagę zasady to tak, ale to była jego decyzja i on teraz ponosi tego konsekwencje i będzie musiał z tym żyć. Nie obchodzi mnie zbytnio co robią inni.

Ten gość może być na czym chce, może trenować z kimkolwiek, nie ma to dla mnie znaczenia. Ja będę miał pewność siebie i tak podchodzę do tej walki. Mogę walczyć z nim w styczniu albo w lutym, to brzmi dobrze.

Obaj panowie trenowali ze sobą w przeszłości. TJ Dillashaw znany jest ze swojego agresywnego stylu treningu, lecz Cory’emu to nie przeszkadzało. Teraz Sandhagen chciałby udowodnić, że należy do absolutnej czołówki kategorii koguciej mierząc się z byłym mistrzem tej dywizji. Dillashaw do oktagonu UFC powrócić będzie mógł 19 stycznia 2021 roku. Został zawieszony przez USADA na 2 lata za stosowanie EPO.

5 KOMENTARZE

  1. "Walczyłem już z rywalami na sterydach" – no kurczę, powiem Wam, że mało kto tak otwarcie o tym mówi, iż brał sterydy w swojej karierze. Szacun Cory

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.