Chociaż organizacja UFC nie potwierdziła oficjalnie, że przymierza się do zlikwidowania kategorii muszej mężczyzn, T.J. Dillashaw, który ma zmierzyć z Henrym Cejudo o pas mistrzowski, otwarcie przyznał to w jednym z wywiadów.

UFC chce pozbyć się tej kategorii wagowej i wynajęło mnie, abym zszedł wagę niżej, zamknął ją i zgarnął drugi mistrzowski pas. Dla mnie to zwycięska sytuacja. Oni płacą mi kur*wsko dużo pieniędzy za uśmiercenie tej kategorii wagowej i zdobycie drugiego pasa. Czas więc rozpocząć grę.

Henry Cejudo nie zamierza jednak odpuścić i chce sprawić, że waga musza pozostanie w organizacji UFC, o czym powiedział w rozmowie dla serwisu FloCombat.

Jestem tu po to, żeby walczyć w imieniu wszystkich zawodników, wszystkich małych chłopaków, chłopaków, którzy mają dzieci, rodziny i wierzą, że mogą w przyszłości zostać mistrzami. Tu nie chodzi tylko o mnie. Chodzi o wszystkich zawodników wagi muszej, o ich rodziny i dzieci. Staram się przyciągać innych zawodników tutaj. Wierzę, że UFC wysłało Dillashawa w roli zabójcy, który ma mnie wykończyć, ale nie bez powodu noszę przydomek „The Messenger”.  Zamierzam doprowadzić do odrodzenia kategorii muszej. Sprawimy, że waga musza ponownie stanie się wielka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.