Dustin Poirier jest przekonany, że to co pokazali w swojej walce Michael Chandler i Dustin Poirier, nie jest odpowiednim sposobem toczenia boju w konfrontacji mistrzowskiej.

6 listopada, podczas gali UFC 268 doszło do pojedynku dwóch czołowych zawodników wagi lekkiej w UFC – Michael Chandler zmierzył się z Justinem Gaethje. Starcie okazało się bardzo efektownym bojem, w którym zwycięzcą został Gaethje.

Dustin Poirier jest zdania, że mimo, iż pojedynek dwóch wspomnianych wyżej zawodników był efektowny, to walcząc w taki sposób, nie mogliby liczyć na wygraną z nim. Będąc gościem programu The MMA Hour Poirier stwierdził:

Gdyby zawalczyli ze mną w taki sam sposób, jak w swojej ostatniej walce, pokonałbym obu.

Dustin dodał również, że wychodząc do walki o pas, nie można bić się w taki sposób jak zrobił to Chandler z Gaethje.

W starciu mistrzowskim nie może walczyć w taki sposób. Musisz się bardziej skupić. Musisz być bardziej techniczny. Musisz myśleć, a nie tylko postawić na brutalność. Nie możesz być tocząca się kulą, bo zostaniesz rozbity. Gdyby zawalczyli ze mną w taki sposób, rozbiłbym ich.

Aktualnie Poirier szykuje się do walki o pas wagi lekkiej UFC. Starcie mistrzowskie pomiędzy Charlesem Oliveirą i Dustinem Poirierem odbędzie się w grudniu, a Justin Gaethje liczy na to, że po swojej ostatniej wygranej nad Michaelem Chandlerem, będzie kolejnym pretendentem do pasa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.