gloverteixeira

Glover Teixeira był jednym z dwóch kandydatów do walki o pas mistrzowski z Janem Błachowiczem. Ostatecznie starcie otrzymał Israel Adesanya, ale Glover nie ma zamiaru rezygnować ze swoich mistrzowskich ambicji.

Aktualnie Teixeira trenuje przygotowując się do roli zastępcy w walce mistrzowskiej Błachowicza z Adesanyą. W razie sytuacji awaryjnej to właśnie Brazylijczyk zastąpi jednego z zawodników.

UFC zadzwoniło do mnie i zapytało czy chcę walczyć tego samego dnia co oni. Odpowiedziałem, że chcę pełnić rolę ewentualnego zastępcy.

Teixeira wybrał taką rolę ponieważ nie chce brać żadnej innej walki niż starcie o pas i powiedział o tym otwarcie w rozmowie dla serwisu AG Fight.

Wybrałem rolę zastępcy, bo nie chcę walczyć z kimś, z kim nie biłbym się o pas. Nawet jeśli z walki wypadłby Jan i nie biłbym się o pas z Israelem, to przecież on jest mistrzem wagi średniej, więc pokonanie go dużo by mi dało. Niezależnie od tego co się wydarzy, jestem pewny, że w kolejnym kroku zawalczę o pas.

41-letni Teixeira w swoim ostatnim boju pokonał Thiago Santosa. Było to jego 27 zwycięstwo, przy którym nie potrzebował werdyktu sędziowskiego. W swojej karierze Glover pokonywał m.in. Anthony’ego Smitha, Jareda Cannoniera, Nikitę Krylova, Rashada Evansa czy Ryana Badera.

11 KOMENTARZE

  1. Należy mu się jak mało komu a z drugiej strony on już nie ma za dużo czasu na czekanie, ze względu na wiek. Niezależnie od tego czy Janek wygra czy Adesanya dostanie wpierdol to Glover powinien być następny.

  2. Już widze jak Adesanya daje Gloverowi walke o pas…

    na szczęście o to nikt nie musi się martwić bo zmiany mistrza nie będzie a więc pod koniec roku czekam na Jan vs Teixeira

  3. Israel w jakims wogole wywiadzie potwierdzil ze w razie W bedzie sie bil z Gloverem? Watpie zeby sie zgodzil na taki uklad.

  4. Janek wygra, ale gdyby nie wygrał to przecież Glover by Izraela zrobił na glebie jak dziecko. Najgorsze możliwe zestawienie dla Adesanyi

  5. Tylko zeby Janek wygral, bo inaczej Glover poczeka sobie jeszcze z rok na walke o pas. Kategorii 84 w koncu trzeba bedzie bronić

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.