Khabib Nurmagomedov, który w październiku stanie do obrony tytułu mistrza wagi lekkiej, zdecydował, że do tej walki będzie przygotowywać się w Rosji, a nie w USA, w klubie American Kickboxing Academy.

Javier Mendez, główny trener z klubu AKA poleci do Khabiba zaraz po tym jak walkę w USA stoczy inny jego podopieczny, Daniel Cormier, który ma bić się w połowie sierpnia. O takim planie niedawno powiedział sam Cormier w rozmowie dla ESPN.

Po mojej walce Javier poleci do Rosji, aby z nim trenować i go przygotować. Tu w klubie są problemy związane z koronawirusem, lepiej więc dla niego, żeby trenował w Rosji. On wie jak trenować i wszystko będzie dobrze. Khabib jest podekscytowany. Rozmawiałem z nim i jest gotowy, zawsze w treningu.

Mendez dodał natomiast, że UFC jeszcze nie potwierdziło gdzie odbędzie się walka Khabiba.

Do wyboru są dwie lokalizacje. Las Vegas albo „Fight Island”. Myślę, że to będzie „Fight Island”, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone. Aktualnie w Kalifornii jest zbyt dużo problemów z koronawirusem i Khabib nie czuje się na tyle komfortowo, żeby tu trenować.

Trener Khabiba w rozmowie dla ESPN potwierdził również plany zawodnika związane z zakończeniem kariery.

Taki pomysł, aby zakończyć karierę z 30 wygranymi na koncie, pojawiał się w wielu rozmowach. Walka z GSP na pewno byłaby świetna dla jego sportowej legendy. Jeśli uda się to osiągnąć, myślę, że faktycznie Khabib zakończy karierę.

Do walki o pas mistrza wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje dojdzie jeszcze w tym roku, podczas gali UFC 255, która ma się odbyć 24 października.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.