Kiedy Daniel Cormier, były mistrz wagi ciężkiej i półciężkiej UFC, zdecydował się zakończyć karierę, Jon Jones podjął decyzję o porzuceniu swojego pasa i spróbowaniu sił w królewskiej kategorii wagowej. Obaj zawodnicy przez wiele lat rywalizowali z sobą o prymat w wadze półciężkiej, ale nie będą już mieli okazji zmierzyć się w wyższej kategorii.

Jon Jones liczy na walkę o pas ze Stipe Miocicem, ale na razie nie wiadomo kiedy i z kim ostatecznie zadebiutuje w nowej wadze. Nie wiadomo też jak wypadnie na tle zawodników kategorii ciężkiej.

Daniel Cormier, uważa jednak, że waga w przypadku Jona Jonesa nie ma znaczenia. W rozmowie dla ESPN, były mistrz stwierdził:

Jeśli posiada się odpowiednie umiejętności, umiejętności, którymi dysponuje Jon Jones, to kategoria wagowa nie ma znaczenia. On będzie w stanie dalej rywalizować. Takie są fakty. Można go kochać, można nienawidzić, ale to są fakty.

Daniel Cormier, mimo nie najlepszych relacji z Jonem Jonesem, od dawna docenia talent swojego byłego rywala. W jednym z wywiadów dla serwisu MMA Junkie mówił jakiś czas temu:

Nie wiem kto miałby pokonać Jona Jonesa. Naprawdę nie mam pojęcia, a dobrze wiecie jakie mam o nim zdanie. Jest naprawdę dobry. Myślę, że może przegrać tylko z zawodnikiem z kategorii ciężkiej. To będzie jakiś duży gość, który odetnie mu prąd. Nie wiem jednak czy jest to możliwe w 25-minutowej walce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.