alexander volkanovski max holloway

Szef UFC uważa, że jeśli Alexander Volkanovski w najbliższej walce obroni pas mistrzowski wagi piórkowej, najpewniej będzie musiał zmierzyć się po raz trzeci z Maxem Hollowayem.

Już 27 marca Alexander Volkanovski zmierzy się w obronie tytułu z Brianem Ortegą. Do pojedynku dojdzie podczas gali UFC 260. Jeśli Volkanovski wygra to starcie, najpewniej będzie musiał jeszcze raz zawalczyć z Maxem Hollowayem, z którym wygrał już dwa razy.

Podczas wywiadu dla BT Sport Dana White, szef UFC, powiedział dość jasno jak zapatruje się na trylogię Volkanovskiego z Hollowayem.

Holloway wyglądał niesamowicie w ostatniej walce. Wiem, że Volkanovski nie chce o tym słyszeć, ale musi przez to przejść, żeby zostawić ostatecznie za sobą temat Hollowaya.

Volkanovski z Hollowayem zawalczyli po raz pierwszy w grudniu roku 2019 i wówczas Alex odebrał pas mistrzowski Maxowi. Do drugiego boju doszło w lipcu roku 2020 i ponownie to Volkanovski okazał się w lepszy. Oba starcia były jednak bardzo wyrównane i oba zakończyły się na kartach sędziowskich, jedno decyzją niejednogłośną. W obu przypadkach zaraz po walce pojawiły się głosy mówiące o tym, że to Holloway był lepszy.

Holloway po dwóch przegranych z Volkanovskim powrócił do oktagonu w styczniu tego roku i zmierzył się w nim z Calvinem Kattarem. Starcie rozegrało się na przestrzeni pięciu rund, ale to Holloway w nim dominował i brutalnie rozbijał rywala, ostatecznie wygrywając z nim na punkty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.