Volkan Oezdemir (MMA 16-4), który w roku 2018 miał okazję walczyć o mistrzowski pas, dziś znajduje się na ósmym miejscu rankingu wagi półciężkiej organizacji UFC. Szwajcar w swoim najbliższym boju zmierzy się z Aleksandarem Rakićem (MMA 12-1) i liczy, że dzięki wygranej i kolejnym udanym występom powróci na szczyt swojej kategorii wagowej.

Moim celem jest powrót na szczyt wagi półciężkiej. Wiem, że zwycięstwo nad Rakiciem da mi możliwość powrotu do pierwszej piątki rankingu. Gdy już to się stanie będę musiał umocnić tam swoją pozycję. Będę mógł to zrobić wygrywając z kimś z piątki najlepszych. Spektakularne zwycięstwo zapewni mi natomiast kolejna szansę walki o pas.

W rozmowie dla UFC Volkan dodał również, że waga półciężkiej ma wielu dobrych zawodników, z których każdy ma szansę walki o pas.

Myślę, że wszyscy rywale, z którymi walczę są godni tego, aby bić się o pas. Wszyscy kiedyś dostaną taką szansę, także Rakić. Niestety on będzie musiał najpierw zmierzyć się ze mną i na tym etapie się zatrzyma.

Do walki Volkana z Rakiciem dojdzie podczas gali UFC on ESPN+ 23. Wydarzenie odbędzie się 21 grudnia w Busan, największym mieście Korei Południowej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.