weidman-belfort

Vitor Belfort odbija piłeczkę i z oskarżanego zamienia się w oskarżyciela.

Na kilka dni przed walką o tytuł mistrza dywizji średniej między Chrisem Weidmanem (MMA 13-0) a Vitorem Belfortem (MMA 24-11) w maju, pojawiła się informacja o tym, że obaj zawodnicy pomyślnie przeszli niezapowiedziane testy antydopingowe. Poziom testosteronu w organizmie Brazylijczyka był znacznie wyższy niż u jego rywala.

Według informacji ESPN, na dwa tygodnie przed pojedynkiem poziom testosteronu u Weidmana wynosił 3.7 ng/ml, natomiast w organizmie Belforta wyniki wykazały 12 ng/ml, czyli ponad trzykrotnie więcej.

22 maja podczas oficjalnego ważenia przed galą UFC 187, Weidman powiedział:

Pozostawiłem go samego z tym całym testowaniem na doping. Podczas przygotowań do walki dowiedzieliśmy się, jego wynik na testosteron wynosił 12 ng/ml. Jestem o 10 lat młodszy od niego, a on on ma znacznie wyższy poziom testosteronu w organizmie. Ten gość dalej oszukuje. Sprawię, że jutro za to zapłaci.

Belfort, który walczył po raz pierwszy po odstawieniu kuracji uzupełniania testosteronu (TRT), powiedział dziennikarzom w Sao Paulo we wtorek podczas promocji jego najbliższego starcia z Danem Hendersonem (MMA 31-13), że media powinny skupić się bardziej na poziomie testosteronu w organizmie Weidmana:

Czy on przestał być na cyklu? Czy nie przerwał czasem cyklu, ponieważ jego poziom testosteronu był niski? Robiłem kurację i zapłaciłem za to wysoką cenę. Ale nie pomyśleliście czasem o tym? Nikt o o tym nie mówił. Mój poziom był w normie, jego był bardzo niski. Jak dzieciak w jego wieku może mieć tak niski poziom testosteronu?

Belfort stwierdza, że każdy zawodnik używał zakazanych substancji w czasie gdy on stosował kurację TRT:

Rzeczywistość jest taka, że każdy był na cyklu testosteronowym. Ja nic nie ukrywałem. Wszyscy wiecie co robiłem – leczyłem się. Wciąż mam deficyt, pracuję nad tym przy pomocy suplementów i diety. Moje życie jest pełne poświęceń. Nie mam normalnego życia towarzyskiego. Nie zdradzę sekretu mojego i lekarza, ale używamy naturalnych sposobów, by sprostać tym wymaganiom.

„The Phenom” powraca do oktagonu w pięciorundowym pojedynku z Danem Hendersonem na gali UFC Fight Night 77, która odbędzie się 7 listopada.

2 KOMENTARZE

  1. sprawdziłem w googlach i prawidłowy poziom teścia wynosi 2,3 – 3,4 ng/ml coś Belfort pierdoli

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.