Leon Edwards, mistrz kategorii półśredniej UFC, wypowiedział się na temat potencjalnego starcia z Islamem Makhachevem. Jamajczyk uważa, że czempion wagi lekkiej powinien stoczyć jeszcze kilka pojedynków przeciwko zawodnikom ze swojej dywizji wagowej.

Makhachev obronił tytuł dywizji lekkiej podczas gali UFC 302. Wydarzenie odbyło się 1 czerwca w Newark w obiekcie Prudential Center. 32-latek w walce wieczoru wydarzenia zmierzył się z Dustinem Poirierem. Po zaciętej rywalizacji to Dagestańczyka ręka została uniesiona ku górze. Makhachev poddał Amerykanina w piątej rundzie rywalizacji. W rozmowie z Joe Roganem w oktagonie mistrz wyraził chęć walki o pas dywizji półśredniej, który obecnie należy do Leona Edwardsa.

O potencjalne starcie dwóch mistrzów zapytany został popularny „Rocky” w rozmowie ze Sky Sports. Edwards pozostaje otwarty na takie starcie, jednak zaznacza, że Makhachev musi jeszcze odnieść kilka zwycięstw. Jamajczyk podkreślił również fakt, że 32-latek w starciu z Poirierem dopiero obronił po raz pierwszy pas przeciwko zawodnikowi wagi lekkiej. Edwards obecnie przygotowuje się do trzeciej obrony tytułu mistrzowskiego dywizji półśredniej. W walce wieczoru UFC 304, która odbędzie się 27 lipca w obiekcie Co-op Live w Manchesterze, „Rocky” zmierzy się z Belalem Muhammadem.

Powitam go, ale uważam, że mamy obydwaj robotę do zrobienia w naszych dywizjach. Jeśli będziemy dalej królować, wtedy czemu nie? Obronił właśnie pas po raz pierwszy przeciwko zawodnikowi kategorii lekkiej. Uważam, że powinien przejść przez kilku innych lekkich najpierw, aby móc w ogóle myśleć o przejściu wyżej. Tak jak wspomniałem, jeśli będziemy królować, wtedy dlaczego by tego nie zrobić w przyszłości.

Edwards (MMA 22-3, 1 NC) w ostatniej walce obronił po raz drugi pas kategorii półśredniej w starciu zwieńczającym galę UFC 296 z grudnia 2023. Popularny „Rocky” pokonał Colby’ego Covingtona przez jednogłośną decyzję sędziów. Edwards mistrzem UFC pozostaje od sierpnia 2022 i fenomenalnego nokautu wysokim kopnięciem na Kamaru Usmanie. 10 z 22 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem. Jamajczyk mieszkający w Anglii zajmuje obecnie 3. miejsce w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

Makhachev (MMA 26-1) w poprzednich dwóch starciach pokonał Alexandra Volkanovskiego. W październiku 2023 znokautował go w pierwszej rundzie walki wieczoru gali UFC 294. Pierwsze starcie odbyło się w lutym, kiedy to Dagestańczyk obronił pas wagi lekkiej, który zdobył w starciu z Charlesem Oliveirą w październiku 2022. Makhachev jest na fali czternastu zwycięstw. Dagestańczyk zajmuje 1. miejsce w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

Bellator
Middleweight

4,534 komentarzy 13,334 polubień

No i @Bambo mądrzej gada niż ten kacap wizjoner :penn:

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of warzywko
warzywko

Brutaal
Featherweight

479 komentarzy 1,569 polubień
Avatar of GigaKozak33
GigaKozak33

WSOF
Strawweight

3,067 komentarzy 5,576 polubień

„Uważam, że powinien zostać w wannie” – Leon Edwards o potencjalnej walce z Islamem Makhachevem​

Też tak uważam :goldi:

Odpowiedz polub