kamaru usman

Po gali UFC 286 Kamaru Usman spadł w rankingu najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Podczas gali UFC 286, która odbyła się 18 marca w Londynie, doszło do starcie Leona Edwardsa z Kamaru Usmanem. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie i na punkty wygrał go Edwards, który tym samym obronił mistrzowski tytuł wagi półśredniej. Po walce Usman pozostał na pierwszym miejscu rankingu wagi półciężkiej UFC, ale w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe spadł o trzy miejsca i zajmuje obecnie pozycję ósmą.

Warto przypomnieć, że we wrześniu roku 2021 Kamaru Usman awansował na pierwszą pozycję zestawienia najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Walka w Londynie była trzecim starciem Usmana z Edwardsem. W pierwszym Usman pokonała Edwardsa, a w drugim Edwards odebrał Usmanowi mistrzowski tytuł.

Przed drugą walką z Edwardsem Kamaru Usman był niepokonany w oktagonie UFC, w którym stoczył 15 pojedynków. Dla amerykańskiej marki zaczął walczyć w roku 2015. W roku 2019 zdobył pas mistrzowski i obronił go pięć razy.