14 września w Vancouver w Kanadzie, odbędzie się gala UFC Fight Night 158. Dokładne miejsce wydarzenia nie zostało jeszcze podane, ale do rozpiski wydarzenia dodano dziś starcie w kategorii średniej, mianowicie Uriah Hall (MMA 14-9) podejmie Antonio Carlosa Juniora (MMA 10-3, 1NC).

Sklasyfikowany na 14 miejscu w rankingu kategorii średniej Uriah Hall, ostatni pojedynek stoczył w grudniu ubiegłego roku. Na gali UFC 232 skrzyżował rękawice z Bevonem Lewisem (MMA 6-2), którego znokautował w trzeciej rundzie. W ostatnich sześciu pojedynkach dla UFC, Amerykanin wygrywał tylko dwukrotnie: ze wspomnianym wcześniej Lewisem i z Krzysztofem Jotko (MMA 20-4). Hall aż 12 z 14 pojedynków które wygrywał, kończył przed czasem (11 KO).

Antonio Carlos Jr. w sześciu ostatnich pojedynkach wygrywał pięciokrotnie. Serię zwycięstw Brazylijczyka przerwał 18 maja Ian Heinisch (MMA 13-1), zwyciężając jednogłośnie na punkty. Carlos Jr. w rankingu UFC kategorii średniej, klasyfikowany jest na 13 miejscu, a więc oczko wyżej niż jego oponent. Z 10 walk, które w swojej zawodowej karierze wygrywał, aż ośmiokrotnie zmuszał swoich przeciwników do poddania.

Na galę w Kanadzie nie zostały jeszcze ogłoszone walka wieczoru oraz co-main event. Wiadomo jednak, że jednym z ogłoszonych starć jest walka w kategorii ciężkiej pomiędzy Marcinem Tyburą (MMA 17-5), a Augusto Sakaim (MMA 13-1-1).

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.