Róża Gumienna, mistrzyni kickboxingu organizacji FEN, przy okazji swoich występów podczas trwających The World Games, udzieliła wywiadu serwisowi Onet.pl, w którym opowiedział o swoich planach całkowitego przejść na zawodowstwo.

Teraz mam The World Games, może jeszcze w tym roku mistrzostwa świata i powolutku będę się usuwać z amatorstwa z kilku względów. Ciągnie mnie do zawodowego sportu, a po drugie wydaje mi się, że czasami sportowiec musi wyczuć moment kiedy należałoby z amatorstwa odejść i dać szansę młodszym. Myślę, że ten moment się zbliża. Chcę skupić się na zawodowstwie. To jest kolejny etap w mojej karierze. Miałam dość bogatą karierę amatorską.

Gumienna została zapytana również o zmianę dyscypliny i przejście do MMA.

Nie będę deklarować oficjalnie, ale faktycznie po The World Games jestem umówiona z trenerami od parteru i zobaczymy co będzie się działo.

Róża Gumienna ma już za sobą osiem startów zawodowych w kickboxingu, w których ani razu nie została pokonana.

11 KOMENTARZE

 1. Nie będę deklarować oficjalnie, ale faktycznie po The World Games jestem umówiona z trenerami od parteru i zobaczymy co będzie się działo.

  Gdzie mie tu z życiem erosomańskim, za treningi się weź, a nie za trenerów od parteru.

 2. faktycznie po The World Games jestem umówiona z trenerami od parteru i zobaczymy co będzie się działo.

  Naprawdę potrzeba ogromnych pokładów siły i samozaparcia, by spróbować zrozumieć to inaczej niż jako uchylenie rąbka tajemnicy intymnych upodobań…

 3. “Mistrzyni kickboxingu organizacji FEN" czyli nie osiagnela jeszcze nic w kb a już pcha się do mma?

  Ponoc pas WKU trudniej zdobyc.

 4. “Mistrzyni kickboxingu organizacji FEN" czyli nie osiagnela jeszcze nic w kb a już pcha się do mma?

  Ponoc pas WKU trudniej zdobyc.

  Wygrywała kilka razy Mistrzostwo i Puchar Świata. Jest także wielokrotną Mistrzynią Polski. Nie wiem czemu Jacek tego nie dopisał.

  Bardzo lubię Różę i życzę jej jak najlepiej. Poza Asią, Karoliną i Agnieszką poziom kobiecego mma w Polsce jest żenujący także nie ma jakiegoś trudnego zadania dostać się do Topu. Szkoda, że nie trenowała wcześniej parteru tylko ma dopiero zamiar zacząć. To może być jednak trochę za późno.

 5. To moze byc ciekawa transformacja. Jesli wszystko pojdzie dobrze to kibice powinni byc zadowoleni z takiego obrotu spraw

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.