Umar Nurmagomedov

Umar Nurmagomedov, kuzyn mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova został wykluczony z debiutu do jakiego miało dojść na UFC 254. Dagestańczyk trafił do szpitala w Dubaju z powodu wysokiej gorączki którą miało spowodować zakażenia gronkowcem.

Niepokonany zawodnik wagi koguciej, Umar Nurmagomedov (MMA 12-0) miał zmierzyć się z Siergiejem Morozovem (MMA 16-4) na karcie wstępnej gali UFC 254 która odbędzie się już za tydzień w Abu Zabi. Rosyjska agencja informacyjna TASS poinformowała jednak dziś rano, że zawodnik został zmuszony do wycofania się z debiutu w UFC z powodu problemów ze zdrowiem:

„Umar Nurmagomedov trafił do szpitala w Dubaju z powodu ostrej grypy, gorączki i wymiotów” – poinformowały źródła TASS z obozu zawodnika.

Problemy zdrowotne Umara wzbudziły obawy co do walki mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova który w walce wieczoru gali UFC 254 będzie bronić tytułu przeciwko Justinowi Gaethje.

Khabib i Umar byli częścią tego samego zespołu przygotowującego się do swoich walk na obozie treningowym w Dubaju. „Dagestański Orzeł” aby uciąć spekulacje co do swojego zdrowia ujawnił jednak, że choroba Umara jest spowodowana zakażeniem gronkowcem a nie grypą o której informowała TASS.

Publikując zdjęcie Umara w szpitalnym łóżku na Instagramie, Khabib wyjaśnił:

„Przez ostatnie kilka dni Umar przebywał w hotelu z wysoką gorączką, która była spowodowana zakażeniem gronkowcem. Mimo tego, on i nasz zespół był zdecydowany, że zawalczy na gali 24 października. Dziś rano, przed naszym lotem do Abu Zabi, jego stan się pogorszył i trafił do szpitala w Dubaju. Zdrowiej bracie, tak miało być. „

Organizacja UFC szuka obecnie zastępstwa aby utrzymać kazachstańskiego zawodnika na karcie gali UFC 254.

View this post on Instagram

Всем Салам Алейкум. Последние несколько дней Умар пролежал в отеле с высокой температурой, которая была вызвана стафилококковой инфекцией. Но несмотря на это он и вся наша команда были настроены, что он выступит 24 октября. Сегодня утром, перед нашим вылетом в Абу-Даби ему стало хуже и его госпитализировали в Дубае. – Выздоравливай Братишка, значит так было суждено @umar_nurmagomedov

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

23 KOMENTARZE

  1. No to Panowie wiecie co sie wkrótce wydarzy 😀

    Wiadomo, a Dana dalej się jara tym zestawieniem i jakieś zapowiedzi wrzuca. :roberteyeblinking:

  2. Umar Nurmagomedov trafił do szpitala w Dubaju z powodu ostrej grypy, gorączki i wymiotów

    Umar na grypę i wymioty?

    :suchykarol:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.