Umar Nurmagomedov, kuzyn mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova został wykluczony z debiutu do jakiego miało dojść na UFC 254. Dagestańczyk trafił do szpitala w Dubaju z powodu wysokiej gorączki którą miało spowodować zakażenia gronkowcem.

Niepokonany zawodnik wagi koguciej, Umar Nurmagomedov (MMA 12-0) miał zmierzyć się z Siergiejem Morozovem (MMA 16-4) na karcie wstępnej gali UFC 254 która odbędzie się już za tydzień w Abu Zabi. Rosyjska agencja informacyjna TASS poinformowała jednak dziś rano, że zawodnik został zmuszony do wycofania się z debiutu w UFC z powodu problemów ze zdrowiem:

„Umar Nurmagomedov trafił do szpitala w Dubaju z powodu ostrej grypy, gorączki i wymiotów” – poinformowały źródła TASS z obozu zawodnika.

Problemy zdrowotne Umara wzbudziły obawy co do walki mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova który w walce wieczoru gali UFC 254 będzie bronić tytułu przeciwko Justinowi Gaethje.

Khabib i Umar byli częścią tego samego zespołu przygotowującego się do swoich walk na obozie treningowym w Dubaju. „Dagestański Orzeł” aby uciąć spekulacje co do swojego zdrowia ujawnił jednak, że choroba Umara jest spowodowana zakażeniem gronkowcem a nie grypą o której informowała TASS.

Publikując zdjęcie Umara w szpitalnym łóżku na Instagramie, Khabib wyjaśnił:

„Przez ostatnie kilka dni Umar przebywał w hotelu z wysoką gorączką, która była spowodowana zakażeniem gronkowcem. Mimo tego, on i nasz zespół był zdecydowany, że zawalczy na gali 24 października. Dziś rano, przed naszym lotem do Abu Zabi, jego stan się pogorszył i trafił do szpitala w Dubaju. Zdrowiej bracie, tak miało być. „

Organizacja UFC szuka obecnie zastępstwa aby utrzymać kazachstańskiego zawodnika na karcie gali UFC 254.

A post shared by (@khabib_nurmagomedov) on

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.