Robbie Lawler

Nim ukaże się tekst podsumowujący poszczególne kategorie wagowe i gale Ultimate Fighting Championship w 2014 roku, przedstawiamy przystawkę przygotowaną przez UFC, w postaci zbioru liczb, które najlepiej określają mijające dwanaście miesięcy.

46 – Zorganizowanych gal.

12 – Gale transmitowane w systemie PPV.

22 – Gale w FOX i FOX Sports 1.

12 – Gale w Fight Pass.

6 – Sezony programu „The Ultimate Fighter” (Chiny, Nations: Kanada vs. Australia, Brazil 3, TUF 19: Team Edgar vs. Team Penn, Latin America i TUF 20: A Champion Will Be Crowned).

4 – Dni, w których w tym samym czasie odbyły się dwie gale (31 maja Brazylia i Berlin, 28 czerwca Nowa Zelandia i Austin, 23 sierpnia Chiny i Tulsa, 4 października Szwecja i Nowa Szkocja).

176 – Numer gali, która została odwołana. W walce wieczoru mieli pojawić się Jose Aldo i Chad Mendes. Panowie spotkali się podczas UFC 179.

7 – Gale zorganizowane w Brazylii.

16 – Walki o pas mistrzowski.

50 – Procent starć mistrzowskich zakończonych przed czasem (5 KO/TKO i 3 poddania)

lawler-pas-sherwood

5 – Nowi mistrzowi UFC (Johny Hendricks, T.J. Dillashaw, Fabricio Werdum, Robbie Lawler i Carla Esparza)

16 – W tyle sekund Ronda Rousey pokonała przez TKO Alexis Davis na UFC 175. Jest to najszybsze skończenie i nokaut 2014 roku.

38 – Tylko tyle sekund od rozpoczęcia pojedynku wystarczyło, aby Carlos Diego Ferreira poddał Coltona Smitha duszeniem zza pleców. Poddanie z UFC Fight Night: Swanson vs. Stephens było najszybszym w tym roku.

24:56 – Czas pojedynku pomiędzy Frankiem Edgarem a Cubem Swansonem. „The Answer” poddał rywala za pomocą dźwigni na kark cztery sekundy przed końcem walki. To najpóźniejsze poddanie w historii UFC

22:22 – Czas, którego potrzebował T.J. Dillashaw, aby skończyć byłego mistrza Renana Barao. To najpóźniejsze skończenie w walce mistrzowskiej w 2014 roku.

Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

3327 – Dni, które minęły od pierwszej do drugiej porażki Renana Barao. Po raz pierwszy Brazylijczyk przegrał w zawodowym debiucie w kwietniu 2005 roku, po raz drugi – w maju z Dillashawem.

21 000 – Największa publika zgromadzona w hali. Tylu widzów przyszło na UFC 180 w Meksyku.

5 – Poddania podczas UFC 180 w Meksyku. Na tej gali najwięcej pojedynków w roku zakończyło się w ten sposób.

503 – Do tylu pojedynków doszło w 2014 roku na galach UFC.

149 – Nokautów obejrzeli widzowie największej organizacji na świecie.

99 – Walk zakończyło się poddaniem.

47 – Spośród wszystkich starć zakończonych przez poddanie, nie wyszło poza pierwszą rundę.

88 – Nokautów także padło w pierwszej rundzie.

21 – Skończeń miało miejsce przed upływem minuty pojedynku (19 KO/TKO i 2 poddania).

100 – Procent starć zakończonych przed czasem na UFC Fight Night: Rockhold vs. Bisping (7 KO/TKO, 4 poddania). To najwięcej skończeń na jednej gali w historii UFC.

Foto. Gleidson Venga/Sherdog.com
Fot. Gleidson Venga/Sherdog.com

8 – TKO/KO zafundowali zawodnicy swoim rywalom na UFC Fight Night: Cerrone vs. Miller. To, ex aequo z UFC 28 i UFC on FOX: Henderson vs. Melendez, najwięcej w nowoczesnej historii UFC (po UFC 28).

9 – Underdogów wygrało na karcie UFC Fight Night: Shogun vs. Henderson II. To najwyższy wynik w historii organizacji.

169 – Numer ostatniej gali, na której przyznano bonusy za poddanie i nokaut wieczoru. Od następnego wydarzenia, UFC Fight Night: Machida vs. Mousasi włodarze UFC rozdają dwie nagrody za „Występ Wieczoru”.

Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

5 – Wygrane Neila Magny’ego w minionym roku. Taki wynik pozwolił mu zrównać się z Rogerem Huertą w rankingu największej liczby wygranych pojedynków w jednym roku kalendarzowym.

70:12 – Czas, który spędził Magny, aby dokonać powyższego wyczynu. Amerykanin zanotował trzy zwycięstwa przez decyzję i dwa przez nokaut (w drugiej i trzeciej rundzie).

3 – Najwięcej bonusów, które zgarnęli zawodnicy w ostatnie dwanaście miesięcy. Po trzy wyróżnienia otrzymali: Matt Brown, Donald Cerrone, T.J. Dillashaw, Lyoto Machida i Erick Silva.

4 – Wygrane przed czasem Maxa Hollowaya w minionym roku. To najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników (3 KO/TKO i 1 poddanie).

Holloway
Fot. Sherdog.com

308 – Znaczące ciosy trafione w walce pomiędzy Johnnym Hendricksem a Robbiem Lawlerem na UFC 171. Jest to najwięcej znaczących ciosów trafionych w pojedynczej walce w historii amerykańskiej organizacji.

222 – Znaczące ciosy trafione w walce pomiędzy Juniorem dos Santosem a Stipem Miociciem na UFC on FOX: Dos Santos vs. Miocic. Jest to najlepszy wynik w historii wagi ciężkiej UFC.

462 – Dni, które upłynęły od zdobycia przez Anthony’ego Pettisa tytułu mistrzowskiego w wadze lekkiej, do poddania Gilberta Melendeza gilotyną w pierwszej obronie pasa.

4 – Walki mistrzowskie w kategorii lekkiej, które zakończone zostały przez poddanie. Co ciekawe, te cztery skończenia podzielone są tylko na dwóch mistrzów, B.J. Penna i Anthony’ego Pettisa.

5 – Uczestników TUF-a, którzy sięgnęli po tytuł mistrzowski w UFC. Byli to:Forrest Griffin, Rashad Evans, Matt Serra, TJ Dillashaw i Carla Esparza.

yves_edwards_gatki
Fot. Sherdog.com

33 – Numer gali UFC, na której w organizacji zadebiutował Yves Edwards. Rywalem Amerykanina był Matt Serra.

49 – Na gali oznaczonej tym numerem „Thugjitsu Master” znokautował Hosha Thomsona latającym kolanem. Było to jedno z najbardziej efektownych skończeń w historii UFC.

21 – Stoczone przez Edwardsa walki, zanim zawodnik zdecydował o końcu kariery pod koniec listopada mijającego roku.

varneros
Fot. Sherdog.com

17 – Tyle razy Jamie Varner walczył pod banderą UFC i WEC nim zadecydował o przejściu na sportową emeryturę po przegranej na UFC on FOX: Dos Santos vs. Miocic.

32 – Numer gali WEC, na której Varner zdobył mistrzostwo organizacji w kategorii lekkiej. Amerykanin znokautował wtedy w trzeciej rundzie Roba McCullougha.

2:18 – Czas, który potrzebował Ben Saunders, aby poddać omoplatą Chrisa Heatherly’ego na UFC Fight Night: Henderson vs. dos Anjos. Było to pierwsze skończenie tego typu w historii UFC.

Źródło: ufc.com

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.