UFC_logo

Ultimate Fighting Championship poczyniło pierwszy ruch ku realizacji nowej, zaostrzonej polityki walki z stosowaniem dopingu przez zawodników. Na swej stronie internetowej UFC zamieściło informacje o zatrudnieniu Jeffa Novitzy’ego, który będzie odpowiadał za kontrolę stanu zdrowia zawodników. Poniżej można zapoznać się z treścią oświadczenia wydanego przez organizację:

Pełniący od 2008 roku funkcję agenta federalnego Agencji Żywności i Leków Novitzky prowadził dochodzenia w sprawie firm podejrzanych o nielegalne rozprowadzanie suplementów diety oraz sterydów projektantów. Prze dołączeniem do Agencji Novitzky był agentem specjalnym wydziału kryminalnego Internal Revenue Service (IRS – amerykański odpowiednik urzędu skarbowego), gdzie zajmował się sprawami stosowania dopingu przez zawodowych sportowców. Sam był sportowcem na szczeblu akademickim, a w latach 1989 – 91 grał w koszykówkę dla uniwersytetu w San Jose. Posiada on dyplom z rachunkowości i kontroli finansowej. UFC dokłada wszelkich starań w trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i wiedzę swoich zawodników. Pod kierownictwem Novitzky’ego UFC będzie kontynuowało rozwój badań nad sportem w celu opracowania polityki testów antydopingowych przeprowadzanych w okresie „poza zawodami” oraz środków prewencji.

Według Lawrence’a Epsteina zatrudnienie Novitzky’ego to krok w stronę opracowania najskuteczniejszego na świecie programu walki z dopingiem.

Nie ma większego obrońcy czystości sportu niż Jeff Novitzky. Gdy ogłosiliśmy w lutym naszą nową politykę walki z dopingiem, chcieliśmy go oprzeć na możliwie najlepszych osobach i to właśnie Jeff pomoże UFC opracować najskuteczniejszy program do walki z dopingiem w całym świecie sportu.

Przytoczono również wypowiedź samego zainteresowanego.

Jestem bardzo podekscytowany mogąc dołączyć do UFC, które to postanowiło przedsięwziąć potrzebne działania w celu zapewnienia czystości rywalizacji. Jestem w pełni przekonany, że UFC będzie w stanie wyznaczyć nowy standard przeprowadzania testów antydopingowych i sprawnie wprowadzić go w życie w celu wyrównania szans wszystkich swoich zawodników.

Jeff Novitzki posiada bogate doświadczenie w kwestii walki z dopingiem. Brał on udział w dochodzeniu w sprawie laboratorium BALCO, w ramach którego wykazano iż doping stosowały takie gwiazdy sportu jak Barry Bonds oraz Bill Romanowki. Był też jednym z współprowadzących dochodzenie w sprawie stosowania dopingu przez Lance’a Armstronga.

2 KOMENTARZE

  1. Kurczę, boje się wyników kontroli antydopingowych po gali w Polsce…

  2. Nie wiem kto ich przebada, może Mirek Okniński 😀 Ale ogólnie to było jakieś info że wszyscy po gali w Polsce zostaną przebadani.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.