09ucjs6t
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

UFC mocno zbroi się w wadze ciężkiej. Jakiś czas temu pisaliśmy o 36-letnim Christianie Colombo, który wzmocnił wagę ciężką, a już dziś mamy kolejnego zawodnika, który zasili szeregi królewskiej kategorii wagowej. Tym zawodnikiem został Dymitr Sosnovskiy.

26-letni Dymitr nie przegrał jeszcze ani jednego boju. Na dziewięć zwycięstw tylko dwukrotnie dochodził do decyzji sędziowskiej. Dwa razy poddawał i aż pięć nokautował. Większość walk kończył w pierwszych odsłonach pojedynków. Co ciekawe ostatni raz walczył ponad rok temu i wygrał wtedy z Olegiem Gapchenko przez TKO. Sosnovskiy to weteran organizacji Oplot, a jego klub to Oplot Team.

Jeśli przyjrzeć się zawodnikom, których pokonywał, to Dymitr nie błyszczy. Jest też ostatnim rywalem Alexandra Emelianenko, zanim ten poszedł do więzienia. Poniżej wizualne przedstawienie bilansów jego rywali:

qeaa

Nie są to zawodnicy najwyższej klasy, nawet jeśli przez pryzmat wziąć samą Rosję i Ukrainę. Atutem Sosnovskiyego jest jednak to, że jest młody, niepokonany i potrafi brutalnie odprawiać rywali – co zapewne zadecydowało, że dostał kontrakt od największej na świecie organizacji MMA. Wcześniej wypatrzył go Bellator i nawet miał zawalczyć na jednej z ich gal, ale Manny Lara (rywal Dymitra) doznał kontuzji i pojedynek się nie odbył, a sam Dymitr nie miał już okazji zawalczyć w USA.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. Krylov też był tylko młodym weteranem oplotu z nabitym rekordem 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.