Błachowicz Janek

Potwierdziło się to, o czym jako pierwsi pisaliśmy kilkanaście dni temu. UFC, największa na świecie organizacja mieszanych sztuk walki, zadebiutuje na polskim rynku 11 kwietnia. Gala odbędzie się w Kraków Arenie, a w drugiej walce wieczoru rękawice skrzyżują Jan Błachowicz i Jimi Manuwa.

W drugiej walce wieczoru polskiej gali widzowie zobaczą Jana Błachowicza (MMA 18-3, 1. w rankingu PL), najlepszego półciężkiego w kraju. W drugim występnie dla UFC zawodnik z Cieszyna zmierzy się z Jimim Manuwą (MMA 14-1, 15. w rankingu MMARocks).

Błachowicz zadebiutował w UFC czwartego października podczas Fight Night: Nelson vs. Story. Podopieczny Andrzeja Kościelskiego przewalczył wtedy niecałe dwie minuty. „Big John” zranił potężnym kopnięciem na wątrobę Ilira Litifiego, a następnie dobił rywala ciosami w parterze. Przed tym występem reprezentant poznańskiego Ankosu miał ponadroczną przerwę spowodowaną operacją więzadeł w kolanie.

Manuwa wejdzie do oktagonu w kwietniu po pierwszej porażce w karierze. Anglik uległ podczas UFC Fight Night w Londynie Aleksandrowi Gustafssonowi. „Poster Boy” miał zmierzyć się w grudniu z Mauriciem Ruą, ale złamanie stopy pokrzyżowało mu plany. 34-latek z Morden przed debiutem w UFC znany był z siły w dłoniach, czego dowodem było jedenaście wygranych przez TKO/KO. Co ciekawe, od kiedy Manuwa walczy dla największej organizacji na świecie, także zwyciężył trzy pojedynki przed czasem, jednak ani razu nie dzięki ciosom. Kyle’a Kingsbury’ego do dalszej walki nie dopuścił doktor, z powodu opuchlizny wokół oka, Cyrille Diabate zrezygnował po pierwszej rundzie, a Ryan Jimmo musiał odpuścić pod koniec drugiej rundy przez kontuzję nogi.

Na polskiej gali pojawić mają się także inni reprezentacji naszego kraju.

UFC Fight Night: Poland odbędzie się 11 kwietnia w Kraków Arenie. Pełną rozpiskę gali możecie znaleźć pod tym adresem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.