paige vanzant

Paige VanZant, jedna z bardziej rozpoznawalnych zawodniczek organizacji UFC, powróci do klatki organizacji podczas nadchodzącej gali UFC 251. Dla VanZant ma być to ostatnie starcie w jej kontrakcie i jak sama zapowiada, będzie chciała potem sprawdzić swoją rynkową wartość i zobaczyć, co zaoferują jej inne organizacje.

W najnowszej rozmowie dla ESPN Paige VanZant powiedziała nieco o tym ile aktualnie zarabia w UFC.

Wszyscy wiedzą ile zarabiam. Dostaję 46 tysięcy dolarów za walkę i dodatkowe 46 tysięcy za zwycięstwo. Nie będę tego ukrywać, bo wszyscy o tym wiedzą.

Oczywiście zawodniczka nie kryje, że chciałaby otrzymywać więcej pieniędzy, szczególnie, że jak twierdzi, na innych polach swojej działalności osiąga większe dochody.

W programie „Taniec z gwiazdami” zarobiłam więcej pieniędzy niż przez całą karierę w UFC, wliczam w to wszystkie walki i bonusy.

VanZant wystąpiła w 22. sezonie amerykańskiego „Tańca z gwiazdami”, który był emitowany w roku 2016. Doszła w tym programie do finału, jednak ostatecznie zajęła drugie miejsce. Tańczyła więc przez równe 10 tygodni emisji programu. Zgodnie z dokumentacją stacji ABC, która trafiła do mediów, w tym sezonie programu gwiazdy, które doszło do ostatniego odcinka mogły zarobić łącznie około 345 tysięcy dolarów.

Zarobki w tym programie niewiele się zmieniały na przestrzeni kolejnych lat. W roku np. 2019 finaliści mogli liczyć na 360 tysięcy dolarów.

Jak te kwoty mają się jednak do zarobków VanZant w UFC? Paige, która powiedział, że otrzymuje 46 tysięcy dolarów za walkę i dodatkowe 46 tysięcy za zwycięstwo nie od początku swojej kariery w organizacji mogła liczyć na taką stawkę. Debiutują w UFC otrzymała 8 tysięcy za walkę i 8 tysięcy za zwycięstwo. Z każdym kolejnym starciem gaże jednak rosły.

Poniżej wykaz oficjalnych zarobków (w dolarach) Paige VanZant za każdą walkę stoczoną w organizacji UFC. W przypadku przegranych bonus za zwycięstwo nie jest doliczany.

Walka nr 1 – 8 000 za walkę i 8 000 za zwycięstwo + 50 000 bonusu za walkę wieczoru
Walka nr 2 – 10 000 za walkę i 10 000 za zwycięstwo
Walka nr 3 – 12 000 za walkę i 12 000 za zwycięstwo
Walka nr 4 – 40 000 za walkę
Walka nr 5 –  40 000 za walkę i 40 000 za zwycięstwo + 50 000 bonusu za walkę wieczoru
Walka nr 6 –  43 000 za walkę
Walka nr 7 –  43 000 za walkę
Walka nr 8 – 43 000 za walkę i 43 000 za zwycięstwo

Łącznie więc Paige VanZant przez całą swoją karierę w UFC zarobiła 452 000 dolarów. Powyższe, oficjalne ogłaszane przez komisje sportowe zarobki nie uwzględniają żadnych premii, wpływów z umów sponsorskich ani dodatków ze sprzedaży pay-per-view, jeśli takie dany zawodnik ma zapisane w kontrakcie.

15 KOMENTARZE

 1. Więc niech nie pierdoli głupot. Jak chce więcej zarobić, to niech zmieni branżę.

  i tak Rachel lepsza

 2. Czyli widać, że w dupce się poprzewracało. Cały czas ten sam kontrakt – no może i tak, ale hajs wzrastał. A, że walczyła 8 razy w ciągu 6 lat? No cóż trudno, są zawodniczki co robią regularnie te 3 walki w ciągu roku. Wtedy PVZ miałaby tych walk ~18 i hajs większy. Niech sprawdzi swoją wartość rynkową, tylko żeby potem nie było płaczu jak się okaże ile rzeczywiście jest warta.

 3. Logika Matematyczna (MMA  +∞-0) pokonała Paige VanZant (MMA 8-5) jednogłośnym wynikiem sumowania (345 000 – 452 000)

 4. Wsiedliscie na nią jakby to wam chciała te pieniądze zabrać 😆 Co was tak to boli? Niech sobie zarabia ile chce i niech negocjuje kontrakt. Bardziej mi się podoba walczenie o swoje i próba wyciągnięcia z tego jak najwięcej, niż zapierdalanie lata za tą samą stawkę i jeszcze całowanie po stópkach szefa, dziękując, że w ogóle pozwolił dla siebie pracować.

 5. Logika Matematyczna (MMA  +∞-0) pokonała Paige VanZant (MMA 8-5) jednogłośnym wynikiem sumowania (345 000 – 452 000)

  Pomijając już ile zarabiała w TzG a UFC (pomijając nawet to co piszesz powyżej, że więcej zarobiła w UFC), to jest to bez sensu. Przecież nie wystąpi tam kolejny raz.

  Gdzie chce sprawdzić swoją wartość rynkową? UFC jest tym, co trzyma ją na szczycie oglądalności w mediach społecznościowych. Tych boroków co ją śledzą trzeba czymś karmić, a czym ich nakarmi? Raz pokaże cycki, drugi, a co potem?

  Niech sobie robi oczywiście co chce, ale nie ma karty przetargowej do negocjacji.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.