ufc vegas 70 muniz allen

Brandon Allen zwyciężył z Andre Munizem na gali UFC Vegas 70. Amerykanin poddał rywala duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie. Wydarzenie odbyło się 25 lutego w UFC Apex w Las Vegas. Starcie Allena z Munizem zostało nową walką wieczoru gali, po tym jak Nikita Krylov musiał wycofać się w ostatniej chwili z pojedynku z Ryanem Spannem.

Pojedynek rozpoczął się od spokojnych wymian w stójce. Allen trafił kombinacją bokserską, po której Muniz lekko zachwiał się na nogach. Obaj mieli swoje momenty, w końcu Muniz zdecydował się na skrócenie dystansu i próbę obalenia. Brandon utrzymał się na nogach, po czym zawodnicy kontynuowali walkę w centralnej części oktagonu. Akcja została na moment wstrzymana po trafieniu palcem w oko ze strony Brazylijczyka. Po wznowieniu Muniz i Allen kontynuowali wyrównaną potyczkę w stójce.

Drugą odsłonę lepiej zaczął Brazylijczyk, który trafił kilkoma ciosami i kopnięciami. Brandon napierał do przodu, starał się zamknąć rywala pod siatką. Muniz krążył dookoła oktagonu i atakował krótkimi zrywami. Po dwóch minutach Andre ruszył po sprowadzenie, lecz Allen wykonał przetoczenie i to on znalazł się na górze. Amerykanin wylądował w gardzie przeciwnika, skąd wyprowadzał pojedyncze uderzenia. Tempo walki spadło, obaj zawodnicy byli dosyć pasywni na macie. Brendan utrzymał pozycję aż do końca drugiej rundy.

Muniz ponownie dobrze rozpoczął kilkoma mocnymi uderzeniami w stójce. Amerykanin wywierał presję, ale wyprowadzał mniej ciosów od Andre. Walka w stójce zrobiła się wyrównana, na dwie minuty przed końcem walki Allen zanotował udane obalenie. Brandon znalazł się w pozycji bocznej, skąd przeszedł do dosiadu. Allen wpiął się następnie za plecy i rozpoczął pracę nad dojściem do duszenia. W końcu udało mu się zapiąć technikę kończącą i odklepać Muniza w ostatniej minucie walki.

83,9 kg: Brendan Allen pok. Andre Muniza przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3, 4:25

Pełne wyniki gali UFC Vegas 70

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Roshi

Vale Tudo
Championship

27,927 komentarzy 92,744 polubień

Muniz zawalczył bardzo głupio, chciał pokazać się w stójce... No to się pokazał
:siara:
Dał się porobić w swojej własnej grze.

Odpowiedz 2 polubień

Raven

KSW
Featherweight

5,045 komentarzy 18,767 polubień

Muniz zawalczył bardzo głupio, chciał pokazać się w stójce... No to się pokazał
:siara:
Dał się porobić w swojej własnej grze.

Też miałem takie wrażenie. Dał się podpuścić, bo w tej stójce jakoś źle mu nie szło i niemal nie próbował sprowadzać rywala, o którym wiadomo, że lubi walczyć z pleców i niespecjalnie broni sprowadzenia. Trzeba przyznać, że Allen zweryfikował defensywny grappling Muniza (czyżby syndrom Chiesy?), bo z pleców nie wyglądał on za specjalnie.

Odpowiedz 3 polubień

WaszkaOG

EFC Africa
Flyweight

2,692 komentarzy 7,965 polubień

Ciekawe co z tego Allena będzie. Ma troche porażek ale osatnio wygląda dobrze i jest wciaż bardzo młody.
Tylko szczęka podejrzana bo porażka przez TKO ze Stricklandem (i to w 2 rundzie, więc nie był wyczerpany) nie wygląda za dobrze. Chris Curtis też go ubił.

Odpowiedz polub