Karta walk gali UFC Vegas 68 która odbędzie się w niedzielę rano, 5 lutego w Las Vegas. Walką wieczoru będzie zaległy pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Derrickiem Lewisem a Sergeyem Spivakiem. Pierwotnie zawodnicy mieli zmierzyć się ze sobą w listopadzie, jednak na kilka godzin przed galą, Lewis wycofał się z walki z powodu choroby.

Na gali zobaczymy również występ najlepszego zawodnika wagi ciężkiej w Polsce, Marcina Tybury który zmierzy się z Blagoyem Ivanovem. Dodatkowo na karcie wstępnej gali dojdzie do finałowych walk turnieju „Road to UFC” w 4 kategoriach wagowych którego zwycięzcy dostaną angaż w największej organizacji MMA na świecie.

UFC Vegas 68: Lewis vs. Spivac:

Data: niedziela, 5 luty 2023, 04:00

Miejsce: UFC Apex, Las Vegas, USA

Transmisja gali UFC Vegas 68

  • Karta wstępna na UFC Fight Pass od godziny 04:00
  • Karta główna na Polsat Sport od godziny 07:00

Walka wieczoru

265 lbs.: Derrick Lewis vs. Serghei Spivak

Karta główna (od godziny 07:00)

205 lbs.: Devin Clark vs. Da-un Jung
265 lbs.: Marcin Tybura vs. Blagoy Ivanov
145 lbs.: Dooho Choi vs. Kyle Nelson
170 lbs.: Adam Fugitt vs. Yusaku Kinoshita

Walki finałowe turnieju „Road to UFC”

125 lbs.: Seung Guk Choi vs. Sung Hyun Park
135 lbs.: Toshiomi Kazama vs. Rinya Nakamura
145 lbs.: Jeong Yeong Lee vs. Yi Zha
155 lbs.: Anshul Jubli vs. Jeka Saragih

Karta wstępna (od godziny 04:00) 

125 lbs.: Mandy Bohm vs. Ji Yeon Kim
125 lbs.: Jesus Santos Aguilar vs. Tatsuro Taira
185 lbs.: Junyong Park vs. Denis Tiuliulin

Zapowiedź gali UFC Vegas 68

Derrick Lewis (MMA 26-10, 1 NC) przegrał dwa ostatnie pojedynki. Amerykanin został znokautowany przez kolejno Tai Tuivasę oraz Sergeia Pavlovicha. Obydwie porażki miały miejsce w tym roku. „Czarna Bestia” w UFC walczy od 2014 roku. Dwukrotnie otrzymywał szansę starcia mistrzowskiego, jednak za każdym razem musiał uznać wyższość przeciwnika. Lewis jest rekordzistą UFC pod względem nokautów w historii organizacji. Dotychczas zgromadził ich trzynaście. Lewis zajmuje 7. miejsce w zestawieniu kategorii ciężkiej UFC.

Sergey Spivak (MMA 15-3) radzi sobie w tym roku dużo lepiej niż jego najbliższy rywal. Mołdawianin wygrał dwa ostatnie pojedynki przez techniczne nokauty. W sierpniu skończył Augusto Sakai w drugiej rundzie starcia. Spivak w organizacji UFC walczy od 2019 roku. Wcześniej dzierżył pas mistrzowski kategorii ciężkiej WWFC. „Niedźwiedź Polarny” w 2020 roku mierzył się z Marcinem Tyburą. Wówczas musiał uznać wyższość Polaka na dystansie trzech rund. Spivak w klasyfikacji kategorii ciężkiej UFC zajmuje 12. pozycję.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,471 komentarzy 2,346 polubień

Karta walk gali UFC Vegas 68 która odbędzie się w niedzielę rano, 5 lutego w Las Vegas. Walką wieczoru będzie zaległy pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Derrickiem Lewisem a Sergeyem Spivakiem. Pierwotnie zawodnicy mieli zmierzyć się ze sobą w listopadzie, jednak na kilka godzin przed galą, Lewis wycofał się z walki z powodu choroby. Na

Odpowiedz polub

click to expand...