ufc-aljo

Organizacja UFC podała przed chwilą datę pierwszej gali w Nowym Jorku. Historyczne wydarzenie odbędzie się 12 listopada w Madison Square Garden:

Gubernator Andrew Cuomo, w towarzystwie takich zawodników jak Aljamain Sterling, Ronda Rousey i Chris Weidman, uroczyście złożył podpis legalizujący MMA w stanie Nowy Jork. Tuż po tym, współwłaściciel UFC, Lorenzo Fertitta poinformował, że pierwsza gala odbędzie się 12 listopada w słynnej Madison Square Garden.

Nie ogłoszono jeszcze żadnych zestawień na to wydarzenie. Przypadkowo lub nie, 12 listopada jest datą pierwszej gali Ultimate Fighting Championship, która miała miejsce w Denver w 1993 roku.

Fertitta dodał ponadto, że w stanie Nowy Jork w tym roku, oprócz zapowiedzianej dzisiaj, odbędzie się jeszcze jedna gala z nieokreśloną jeszcze datą i miejscem.

22 marca głosami 113 do 25, przepchnięto ustawę legalizującą MMA w stanie Nowy Jork. Przez osiem lat Nowy Jork nie dopuszczał ustawy o legalizacji nawet do głosowania. W 2015 roku, gdy aresztowany za korupcję został Sheldon Silver (główny opozycjonista legalizacji), wielu czuło, że to sygnał nadchodzących zmian. MMA w „mieście, które nigdy nie śpi”, w końcu jest legalne.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.