Na wrześniowej gali UFC 266 zobaczymy rewanż dwóch absolutnych weteranów MMA, Nicka Diaza i Robbiego Lawlera. Starszy z braci Diaz wróci do oktagonu po długiej przerwie od startów, aby zmierzyć się z byłym mistrzem kategorii półśredniej UFC, który z pewnością będzie chciał wrócić na zwycięskie tory. Przypomnijmy sobie pierwszą walkę obu panów, która odbyła się w 2004 roku na UFC 47.

Diaz (26-9, 2 NC MMA) nie walczył w klatce UFC od czasu pojedynku z Andersonem Silvą na UFC 183, który odbył się w styczniu 2015 roku. Brazylijczyk wygrał wtedy walkę przez decyzję sędziowską, lecz po czasie wynik pojedynku został zmieniony na „no-contest”. Silva został złapany na stosowaniu dopingu, a w organizmie Diaza znaleziono marihuanę. Przed starciem z byłym mistrzem kategorii średniej UFC przegrał dwie walki, kolejno z Carlosem Conditem i Georgesem St. Pierrem. W swojej karierze pochodzący ze Stocktonu zawodnik występował w klatce m.in. EliteXC, Strikeforce czy PRIDE.

Lawler (28-15, 1 NC MMA) to były mistrz kategorii półśredniej „Ultimate Fighting Championship”. W swojej karierze zawodnik mierzył się z m.in. Johnym Hendricksem, Rorym MacDonaldem, Tyronem Woodleyem czy Colbym Covingtonem. „Ruthless” nie ma ostatnio najlepszej formy – przegrał 4 ostatnie walki. Na 28 wygranych w klatce MMA, aż 20 razy nokautował on rywali.

Walką wieczoru gali UFC 266 będzie starcie mistrzowskie w kategorii piórkowej. Alexander Volkanovski zmierzy się wtedy z Brianem Ortegą. W drugiej walce wieczoru Valentina Shevchenko zawalczy z Lauren Murphy.